Epic Games CEO’su Metaverse’i Milyonlarca Dolarlık Bir Fırsat Olarak Görüyor

Epic Games CEO’su Metaverse’i Milyonlarca Dolarlık Bir Fırsat Olarak Görüyor

Sürekli gelişen metaverse, son zamanlarda Facebook’un Meta olarak yeniden markalaşmasının ardından çok daha fazla dikkat çekti.

Bu yılki NFT pazarındaki artış ve Ethereum tabanlı metaverse oyunlarına artan ilgi gündemden düşmemeye başladı. Fortnite yaratıcısı Epic Games de benzer şekilde piyasada büyük bir fırsat görüyor, ancak CEO, Metaverse’i tek başına yönetmeyi hedeflemiyor.

Epic Games’in kurucu ortağı ve CEO’su Tim Sweeney, bu hafta Güney Kore’nin Seul kentinde düzenlenen Mobil Uygulama Ekosistemi Adaleti Küresel Konferansı’nda Apple ve Google ile olan yasal savaşlarının ardından kapalı yazılım ekosistemlerine karşı konuştu.

Yönetici aynı şekilde, Metaverse’nin geniş bir kavram olduğunu ve tek bir varlık tarafından kontrol edilmemesi gerektiğini söyledi.

Bloomberg’den bir rapora göre Sweeney, “Metaverse internet gibi bir terimdir” dedi . “Hiçbir şirket ona sahip olamaz.” Diye ekledi.

Metaverse, sosyal etkileşimlerin, oyunların ve hatta internetin gelecekteki potansiyel evrimini ifade ediyor. Facebook, gelişmekte olan bu alanda en büyük potansiyel oyuncu olarak ortaya çıktı. 

Geçen ayki yıllık konferansında şirket, kullanıcıların takıldığı, oyun oynadığı ve hatta bu tür 3B alanlarda çalıştığı ve ayrıca alanlarını kişiselleştirmek, dijital ürünleri toplamak ve daha pek çok şey için NFT’leri kullandığı çevrimiçi bir dünya vizyonunu paylaştı.