Finans HaberleriHaberler

Endonezya Kripto Para Borsası Pintu A Serisi Finansman Turunda 35 Milyon Dolar Topladı

Pintu, Endonezya ve Güneydoğu Asya'da kriptonun önde gelen markalarından biri olma yolunda ilerliyor.

Endonezya’nın ilk mobil yerel kripto para cüzdanı ve ticaret platformu Pintu, A serisi finansman turundan tam 35 milyon dolar topladı ve şirket yakın gelecekte ekibini ve ürün tekliflerini genişletmek için yola koyuldu.

Finansman turu, blockchain, teknoloji odaklı bir yatırımcı olan Lightspeed Venture Partners tarafından yönetildi. Alameda Ventures, Blockchain.com, Pantera Capital, Coinbase Ventures, Castle Island Ventures ve Intudo Ventures dahil olmak üzere diğer birçok yüksek profilli girişim fonu da tura katıldı.

Pintu, elde ettiği fonlarla ek çalışanlar işe almayı, yeni ürün teklifleri sunmayı ve Endonezya’da gelecekte kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırmayı planlıyor.

Pintu’nun kurucu ortağı ve CEO’su Jeth Soetoyo, platformunun Endonezyalıların “finansal katılımın önündeki engelleri aşmasına” yardımcı olacağını söyledi:

“Endonezyalıların yalnızca %1-2’si kripto para birimlerini kullanıyor. Perakende yatırımcıların Pintu’nun benzersiz kripto varlık ticareti teklifleri aracılığıyla çeşitlendirilmiş ve dinamik yatırım fırsatlarına erişmeleri için muazzam bir fırsat var. ”

Ülkenin BAPPEBTI olarak da bilinen Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Düzenleme Kurumu, Şubat 2019‘da kriptoya yeşil ışık yaktı ve varlık sınıfını spekülatif bir emtia olarak sınıflandırdı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla finans haberi için: Finans Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu