Finans HaberleriHaberler

Asya’nın En Yeni Kripto Ticaret Şirketi Amber Group, 100 Milyon Dolar Topladı

Amber Group'un kurucu ortağı ve CEO'su Michael Wu kripto şirketinin değerinin 100 milyon dolardan 1 milyar dolara nasıl çıktığı hakkında konuştu.

Amber Group, Hong Kong merkezli bir kripto finansal hizmetler şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Firma tarafından yapılan bir şirket duyurusuna göre, B Serisi fonlama turunda 100 milyon ABD doları toplandı.

Finansman turuna Tiger Brokers, Tiger Global Management, Arena Holdings, Tru Arrow Partners, Sky9 Capital, DCM Ventures ve Gobi Partners katıldı. Ek olarak önceki yatırımcılardan Pantera Capital, Coinbase Ventures ve Blockchain.com da katıldı. 

En son finansman turunun, Amber Group‘un değerini, 2019‘daki A Serisi fonlama turuna göre 10 kat arttırdığı belirtildi. 

100 milyon dolardan 1 milyar dolara değer artışı

Amber Group‘un kurucu ortağı ve CEO’su Michael Wu, bir röportajda “ Ölçeklendirmemize ve büyümemize yardımcı olacak en iyi ortakları getiriyoruz” dedi. Wu konuşmalarının devamında şunları söyledi:

“2019’da, kripto finans alanındaki niş bir başlangıçtan daha kurumsal ve daha büyük bir oyuncuya dönüşmemize yardımcı olmak için Paradigm, Pantera Capital, Coinbase gibi ortakları bir araya getirmek adına A Serisi finansman turu yaptık.”

Wu, “Yükselişimiz için daha başlangıç,” diye ekledi. “Bunu yapmak için, oraya ulaşmamıza yardımcı olacak uzmanlığa ve kaynaklara sahip daha fazla kurumsal ortak ve yatırımcıya ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı

Şirket CEO’su ”Bu şekilde performans göstermeye devam edersek, müşterilerimizin bize sadık kalmasını sağlayabilir ve 100 milyar dolarlık şirket ya da daha fazlası olabiliriz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu