En Son Düzeltmeye Rağmen Ethereum Karlılığı %70’e Yakın Kaldı

En Son Düzeltmeye Rağmen Ethereum Karlılığı %70’e Yakın Kaldı

En büyük ikinci kripto para birimi olan ETH’nin karlılığı, son iki hafta içinde gerçekleşen %50 düzeltmesinden sonra bile ortalamanın üzerinde yüksek kalıyor.

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, altcoine  yatırılan tüm fonların %67’si, Ether’in 2.500 doların altına düşmesinden sonra bile kârlı kalmaya devam ediyor, bu da piyasanın çoğunluğunun kripto para birimini 3.000 doların altına girdiğini gösteriyor.

Ethereum Verileri
Kaynak: IntoTheBlock

Zincir üstü verilerin daha önce önerdiği gibi, Ethereum sahiplerinin büyük bir kısmı varlıklara 3.000 doların biraz altında giriyor. Ethereum, yatırımcıların çoğu en son boğa koşusundan çok önce yatırım yaptığı için uzun vadeli bir varlık olmaya devam ediyor. Verilerin gösterdiği gibi, tüm altcoin sahiplerinin %59‘undan fazlası bir yıl önce ilk pozisyonlarını açtı.

Tüm Ethereum sahiplerinin yaklaşık %60’ı  uzun vadeli yatırımcılar olmasına rağmen, bunların %35’i bir yıldan daha kısa bir süre önce Ethereum’u elinde tutmaya başladı ve bu, büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselişinin ortasında varlığa girdiklerini gösteriyor.

Ethereum’un piyasa performansı

Ethereum, kripto para piyasasındaki en son satış sırasında %20 daha düşüş yaşadı. ETH, piyasadaki küresel düzeltmeye karşı koyamadı.

Aslında Ethereum, değerinin yaklaşık yarısını kaybederek piyasadaki düşüş rallisinin liderlerinden biriydi, ancak geçen yılki akıllara durgunluk veren fiyat hareketi nedeniyle, yatırımcıların çoğu için hala karlı olmaya devam ediyor.