En Farklı Kripto Para Birimlerinden NEM (XEM) Ne İşe Yarar?

En Farklı Kripto Para Birimlerinden NEM (XEM) Ne İşe Yarar?

Altcoin furyasının yüksek perdeden devam ettiği şu yıllarda gerçekten popülerleşmeyi bir dönemliğine de olsa başarmış olan Nem için birçok şey söylemek mümkün.

2015 Yılında piyasaya sürülen bu coin diğer alt coinler gibi Blockchain ağı içerisinde çalışmaktadır. Nem’in açılımı New Economy Movement’dır.

Bu ifadenin Türkçesi Yeni Ekonomi Hareketi denebilir. Nem adından da anlaşılacağı üzere devrimsel bir yapıya sahip olmak isteyen kripto para birimlerinden bir tanesiydi. Bitcoin ilk patladığı dönemde ilerleyen yıllarda para birimlerinin tamamıyla sanal olacağına dair yoğun iddialar vardı.

Bu verilerden etkilenen vakıflar ve yazılımcılar birçok devrimsel değişiklikler yapan kripto para birimleri oluşturdular ancak birçoğu Nem (XEM) gibi sıradan bir kripto para birimi olmaktan öteye gidemedi. Bu açıdan Nem (XEM) nedir sorusu cevaplanabilir ve birçok kişi tarafından anlaşılabilir.

Nem(XEM) bazı konularda çok başarılı olamasa da birkaç konuda gerçekten de devrimsel nitelikte değişimler yapmayı başarmıştır.

Özellikle de bitcoin ile adını sıkça yan yana görmenin mümkün olduğu mining yani madencilikten sonra Blockchain bütünlüğünü korumak adına Nem(XEM) tarafından hasat yani Harvesting işlemleri başlatıldı.

Bu da tıpkı mining gibi kazanç sağlamaya yönelik bir çalışma denebilir. Çoğunluk tarafından bilinen bu durum gerçekten de piyasa adına çok yeni ve anlaşılması zor bir değişiklikti. Nem(Xem) tercih edilmeli mi? Sorusuna dair bunları söylemek genel itibariyle doğru olacaktır.

Nem genel olarak çok fazla farklı özelliğe sahip olan kripto paralardan birisidir. Sonuç olarak bu para birimiyle ilgili çeşitli araştırmalar yapmak ve takiplerine devam etmek kripto paraların geneli için önemlidir.