Finans HaberleriHaberler

Ön Pazarda En Büyük Hamleyi Yapan Hisse Senetleri

Ön pazarda yükseliş ve düşüş hareketleri ile ön plana çıkan hisse senetlerine bir göz atın

AT&T ve Discovery , Discovery’yi AT&T’nin WarnerMedia birimi ile birleştirmek için bir anlaşma yaptığını duyurdu . Kombinasyon, her iki şirketin mevcut hissedarlarının ortak mülkiyetinde olacak. Bunun yanında Netflix (NFLX) ve Walt Disney (DIS) gibi yeni ve daha güçlü bir video yayın akışı yaratacak . Bu gelişmeden sonra AT&T hisse senetleri ön pazarda % 4,9 artış yaşadı ve Discovery hisseleri % 17 yükseldi.

Hostess Brands (TWNK) – Twinkies üreticisi

Şirket üç ayda bir hisse başına 20 sent kar bildirdi. Bu, tahminlerin üzerinde bir tutar. Gelir olarak da Wall Street tahminlerini aştı. Hostes Brands, atıştırmalıklarının evde tüketiminin arttığını görmeye devam ettiğini söyledi.

ViacomCBS (DEVAMI)

ViacomCBS, eski CEO’su Les Moonves ile yaşanan anlaşmazlığı çözdü ve eski CEO istifa ettikten sonra tuttuğu 120 milyon dolarlık kıdem tazminatını almayacak. Viacom hisseleri, piyasa öncesi ticarette % 3,8 yükseldi.

Evde Grup (ANA SAYFA)

At Home Group’un en büyük hissedarı, şirketi 2.4 milyar dolara özel sermaye şirketi Hellman & Friedman’a satma anlaşmasına karşı çıkacağını söyledi. At Home Group’un yaklaşık % 17′sine sahip olan CAS Yatırım Ortakları, The Wall Street Journal’ın gördüğü şirketin yönetim kuruluna yazdığı bir mektupta itirazlarını dile getirdi. CAS, teklifin şirketi büyük ölçüde değerinin altında tuttuğunu düşünüyor.

Tesla (TSLA)

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın otomobil alımları için Bitcoin almayı bırakma kararıyla bu tür spekülasyonların artmasının ardından şirketin herhangi bir Bitcoin satmadığını söyledi . Tesla, piyasa öncesi ticarette % 1,1 düşüş yaşadı.

Mikro Strateji (MSTR)

MicroStrategy, Bitcoin fiyatındaki düşüşün ortasında, üç aydan uzun bir süredir en düşük seviyeye gerileyen piyasa öncesi eylemde % 7 değer kaybetti. İş analizi şirketi elinde kabaca 5 milyar dolar değerinde Bitcoin tutuyor. Kripto para biriminin oynaklığı, ABD’nin en büyük kripto para birimi borsası olan ve % 3,5 düşen Coinbase’in (COIN) hisselerini de etkiliyor .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu