Finans HaberleriHaberler

Gün Ortasında En Büyük Hamleyi Yapan Hisse Senetleri

Gün ortası ticaretinde manşetlere giren şirketlere göz atın.

Gün ortası ticaretinde ciddi derecede yükseliş ve düşüş kaydeden dev kuruluşların hisse senetlerini inceleyebilirsiniz.

HP

Donanım teknolojisi şirketi HP’nin hisseleri, ilk çeyrekte üst ve alt satırlarda beklentileri aşmasına rağmen %8′den fazla düştü. Yönetim, yarı iletken tedarik zincirindeki sorunların, şirketin bazı ürünlere yönelik talebi en azından yıl sonuna kadar karşılama kabiliyetini sınırlayabileceği konusunda uyardı.

Ulta Beauty 

Güzellik mağazası zincirinin hisseleri bugün 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 351.72 Dolar’a ulaştıktan sonra gün ortasında % 5.6 değer kazandı. Analistlere göre Ulta Beauty, ilk çeyrek mali sonuçlarını açıkladı ve hisse başına 4.07 Dolar‘lık kazanç bildirdi. Şirketin üç aylık geliri de Wall Street’in beklentilerini aştı.

Gap 

Gap’ın ilk çeyrek kazançları beklenenden daha iyi olmasına rağmen, gün ortasında Gap hisseleri %5′ten fazla düştü. Şirket, Hindistan dahil diğer ülkelerde Covid vakalarının çoğalması nedeniyle tedarik zinciri engelleri ve hammadde tedarikinde zorluklarla karşılaştığını söyledi. Gap, 3.99 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına 48 sent kazanç bildirdi.

Best Buy

Bets Buy elektronik şirketinin hisseleri gün ortası ticaretinde % 2,58 düştü. Analistler tüketicilerin teknoloji harcamalarındaki azalmaya dikkat çekti ve ABD’deki yeniden açılma planında, dışarıda vakit geçirip daha fazla harcama yapabileceğini söyledi.

Hibbett Sports

Ayakkabı şirketinin üç aylık güçlü sonuçlarına rağmen hisseleri % 4 düştü. Analistlere göre Hibbett, hisse başına 5,00 dolar kazanç bildirdi ve  2,77 dolarlık tahminlerin üstünde yer aldı. Gelir, Wall Street’in tahminlerinin üzerinde 507 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu