Altcoin HaberleriHaberler

Dogecoin’de 15 Milyar Dolar Tutan Balina Dün 420.69 DOGE Satın Aldı

En büyük Dogecoin cüzdanına sahip olan kişi dün 420.69 DOGE alımı yaptı.

”DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L” adresli Dogecoin cüzdanı tahmini 36,7 milyar djital para tutuyor. Dogecoin adresi, toplanan verilere göre Perşembe günü 420.69 DOGE daha satın aldı. Görünüşe göre adres sahibi mizah amaçlıyor.

RESİM: BİTINFOCHARTS.

Satın alma işlemi balinaya 165 dolara mal oldu. Henüz kimse bu kişinin kim olduğunu bilmiyor.  Bu, Dogecoin’in 51 milyar dolarlık piyasa değerinin yaklaşık % 30′unu oluşturuyor.

Belirtilen adres bir kişiye, gruba ya da borsaya ait olabilir, çünkü balina hiçbir zaman kamuya açıklanmadı. Adres hakkında 2 adet somut gerçek var. Birincisi balina aşırı derecede zengin. ikincisi ise mem tokenlere büyük bir sevgi duyuyor.

Dogecoin Balinası Elon Musk Mı?

Çevrimiçi forum Reddit’teki bazı kullanıcılar bunun Tesla CEO’su Elon Musk olduğunu düşünüyor. Hem parası var hem de memleri seviyor gibi görünüyor ve geçen yıldan beri Twitter’da Dogecoin’i övüyor.

 

Musk, daha önce çocuğu için biraz Dogecoin satın aldığını ve hatta son bir SpaceX görevi için Dogecoin’i ödeme olarak kabul ettiğini belirtmişti.

Dünki bir Tweet’e verilen yanıt dikkate alınırsa, Dogecoin de satmıyor. Açıklamak gerekirse, Elon’un Doge hisselerinin hiçbirini satacağı düşünülmüyor

Twitter’da popüler bir Tesla yatırımcısı olan Dave Lee Dogecoin ile ilgili bir Tweet attı. Musk birkaç dakika sonra “Evet, hiç Doge satmadım ve satmayacağım,” dedi.

En büyük Dogecoin sahibinin kendisi olup olmadığı bilinmiyor. Ancak DOGE’u tutan kişi daha da zenginleşmeye devam ediyor . Coin, Musk’ın dünki Tweet’inden kısa bir süre sonra %10 çıkış yaşadı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu