HaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk, Twitter Profil Resmini Tekrar Bitcoin Yaptı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Musk Twitter resmini Bitcoin logolu anime Japon kızı yaptı.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk‘ın Twitter hesabında artık yeni bir profil resmi var. Ünlü milyarder profil fotoğrafını üzerinde Bitcoin logosu olan anime Japon kızı yaptı.

Yaşanan bu gelişme Musk’ın tekrar piyasayı etkilemeye çalıştığına dair söylentileri beraberinde getirdi.

Musk Profil Resmini Tekrar BTC Yaptı

Bu yılın başlarında Musk, avatarı 19 Şubat’ta kullanmıştı ve  sadece bir günlüğüne olduğu konusunda uyarıda bulunmuştu. Profilde yer alan kızın tıpkı diğer ünlü kripto para yatırımcılarının yaptığı gibi lazer gözleri bulunuyor.

Ünlü milyarder Musk, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık devasa BTC satın alımını açıklamasından ve daha sonra Bitcoin’i Tesla arabaları için ödeme olarak kabul etmeye başladığını duyurmasından kısa bir süre sonra bu profili kullanmıştı.

O zamanlar Musk, Twitter bio bölümünde Bitcoin’i etiketledi ve böylece amiral gemisi BTC’nin fiyatını 32.000 Dolar seviyesinden 37.000 Dolar’ın üzerine çıkardı.

7970_0
Twitter üzerinden görüntü

Yakın bir zamanda Elon, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini BTC madenciliğinin tartışmalı karbon ayak izi sorunlarıyla ilgili nedenlerle askıya aldığını tweetlemişti.

Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano gibi iş adamlarından bazıları, Musk’ın yakın gelecekte yeşil Bitcoin madenciliği işini başlatmaya hazırlandığına inanıyor.

Daha sonra AB ve Çin gibi hükümetler küresel ve yerel CO2 emisyonlarını azaltmanın gerekliliği hakkında aynı söylemlerde bulundukça, Bitcoin ile ilgili çevresel endişeleri kaynama noktasına getirdiler.

İkincisi, şimdi Bitcoin madenciliğini ve diğer yüksek enerji tüketen projeleri kısıtlayarak kripto madencilerinin daha ucuz enerjiyle çalışması teşvik ediliyor

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu