Elon Musk’ın Yeni Twitter Kolu, Halihazırda %800 Artan $EDGELON’un Lansmanını Başlattı

Elon Musk’ın Yeni Twitter Kolu, Halihazırda %800 Artan $EDGELON’un Lansmanını Başlattı

Elon Musk ve Ekibi Yine Bir Köpek Meme Peşinde

Tesla CEO’su Elon Musk, hafta sonu Twitter adını henüz açıklanmayan ancak EDGELON adlı yeni bir memeden ilham alan kripto para birimi piyasaya sürüldüğü için kripto para birimi alanını etkileyen bir hareketle “Lorde Edge” olarak değiştirdi.

Insider tarafından hazırlanan bir rapora göre, Elon Musk’ın hamlesi, değişikliğin ardındaki nedenle ilgili bir spekülasyon telaşına yol açtı, ancak bir açıklama yapılmadı. Yine de, memeden ilham alan bir kripto para, değişiklik yapıldıktan kısa bir süre sonra piyasaya sürüldü ve başlangıçta 0,000003192 $’dan 0,00002954 $’a yükseldi ve basın zamanında 0,00001934 $’a düştü.

Yeni başlatılan kripto para birimiyle ilişkili bir hesap, sosyal medyada halihazırda elinde tutan 2.000’den fazla Ethereum adresine sahip olduğunu ve tamamen seyreltilmiş bir piyasa değeri 20.3 milyon doların üzerinde olduğunu ortaya çıkardı.

Elon Musk’ın projeyle ilişkilendirilmesi pek olası değil. Bu yılın başlarında, bir kullanıcıya herhangi bir $FLOKI tokeni olup olmadığını soran Musk, yalnızca BTC, ETH ve DOGE satın aldığını söyledi. Tesla’nın kendisi yalnızca amiral gemisi kripto para birimine yatırım yaptı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SHIB Sahiplerinin Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Floki Inu ($FLOKI), adı Elon Musk’ın köpeğinden ilham alan başka bir meme kripto para birimidir. Kripto para alıcılarına vergilendirilen fonlarla Londra’nın toplu taşıma sistemi üzerinde büyük bir reklam kampanyası başlattı.

Elon Musk Floki

Londra‘nın toplu taşıma sistemi boyunca “Kaçırılan Doge? Sabre tarafından yönetilen projenin pazarlama başkanına göre, kripto para birimini “meşrulaştırmak” ve satın almak için “ortalama tüketicinin güvenini” artırmak için Floki’yi alın.”

Sosyal medyada Dogecoin ($DOGE) yaratıcısı Billy Markus, Elon Musk’ın yeni Twitter adının “yaşlı doge” için bir anagram olduğuna dikkat çekti ancak anagramın kasıtlı olmayabileceğini kaydetti.

Memelerden ilham alan kripto para birimleri, Shiba Inu’nun ($SHIB) 35 yaşındaki eski bir süpermarket depo yöneticisine “on binlerce dolarlık tasarrufları mütevazı bir şekilde büyütmek” amacıyla kripto para birimlerini araştırmaya başlamasına yardım etmesiyle son birkaç ayda yükselişe geçti. 1,5 milyon doların üzerinde kripto para kazanın.

Dijital varlık odaklı araştırma şirketi Delphi Digital, tarihsel olarak popüler Shiba Inu memesinden ilham alan kripto para birimleri anlamına gelen köpek paralarının tarihsel olarak “aşırı ısınmış bir pazarın oldukça iyi bir göstergesi” olduğunu ortaya koydu.