Elon Musk’ın Tweet’inden Sonra Santa Floki %4,000 arttı

Elon Musk’ın Tweet’inden Sonra Santa Floki %4,000 arttı

Mem hisse senetleri ve mem kripto paralarının hakim olduğu 2021 yılı sona yaklaşırken, devasa bir rallinin ortasında olan başka bir köpek temalı kripto para daha var.

Binance Smart Chain’in üzerinde piyasaya sürülen bir BEP20 tokeni olan Santa Floki (HOHOHO), bugün erken saatlerde %3.944 yükseldi.

floki

Tesla CEO’su Elon Musk, Shiba Inu yavrusu Floki’nin Noel Baba kılığına girmiş bir resmini yayınladıktan sonra token, büyük bir fiyat artışı gördü.

Musk’ın tweet’i anında takipçileri arasında bir hit oldu ve 240.000‘den fazla beğeni aldı. Resme, tokenin ismine uygun bir şekilde benzeyen “Floki Santa” başlığı eşlik etti.

Santa Floki, Parabolic8 adlı anonim geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından hayata geçirildi. Bağışların akıllı sözleşmelerine eklenmesiyle Binance Akıllı Zincirinde hayır işleri ile ilgili önde gelen proje olmayı hedefliyordu.

Noel’den ilham alan kripto para birimi, Musk’ın köpeğinden ilham alan bir kripto para olan Floki’nin yerini almayı amaçlıyor.

Binance Smart Chain, düşük ücretler nedeniyle bu yılın başlarında popülerlikte büyük bir artış yaşadı. Akıllı sözleşme blok zinciri, giriş engelinin düşük olması nedeniyle dolandırıcılık için bir alan haline geldi.

Özellikle Ekim ayının sonlarında, Binance Smart Chain’in üzerinde piyasaya sürülen Squid Game‘den ilham alan bir token, ortadan kaybolmadan önce ana akım medyanın dikkatini çekti.