Elon Musk, Tesla’nın Yeni Mekanlarında Dogecoin’in Kabul Edileceğini Açıkladı

Elon Musk, Tesla’nın Yeni Mekanlarında Dogecoin’in Kabul Edileceğini Açıkladı

Elon Musk, Tesla‘nın Hollywood bölgesi için planlanan fütüristik lokanta ve arabalı tiyatrosunun meme kripto para Dogecoin‘i kabul edeceğini açıkladı. Elektrikli otomobil şirketi şu anda web sitesinde bazı ürünler için DOGE‘yi kabul ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk: ‘Doge’da Ödeme Yapabilirsiniz’

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk, Santa Monica/California‘daki yeni bir Tesla süper şarj istasyonunun açıldıktan 10 dakika sonra neredeyse dolu olduğunu söyleyen geliştirici Ryan Zohoury‘nin tweetine yanıt olarak Cuma günü gelecekteki dogecoin ödeme kabulü hakkında tweet attı.

Tesla patronu tweet attı, “Ve Hollywood bölgesi için fütüristik lokanta / arabalı tiyatro planlandı.” Bir takip tweetinde ekledi:

Ve tabii ki Doge’de ödeme yapabilirsiniz.

Yazım esnasında, Tesla CEO’su müşterilerin meme kripto para birimi ile tam olarak ne ödeyebileceklerini netleştirmedi. Bazı insanlar Tesla süper şarj istasyonlarının dogecoin kabul edeceğini varsayarken, diğerleri Musk’ın tweet’ini yalnızca Hollywood bölgesindeki yaklaşmakta olan restoran ve arabalı sinema için geçerli olarak yorumladı.

Bununla birlikte, Dogecoin’in destekçileri, Musk’ın mem kripto para biriminin benimsenmesini ilerletme planını memnuniyetle karşılıyor.

Ayrıca, dogecoin fiyatı bu haberlerden fazla etkilenmedi. Musk’ın tweet’i sırasında, DOGE, Bitcoin.com Markets‘ten alınan verilere dayanarak 0.1417 dolardan işlem görüyordu. Fiyat daha sonra hafifçe 0.1450 dolara yükselirken, yazı yazılırken 0.1411 dolara düştü.

Ocak ayında Tesla, bazı ürünler için dogecoin kabul etmeye başladı. Musk daha sonra televizyonda Happy Meal yemeyi teklif ederek McDonald’s‘ın DOGE’yi kabul etmesini sağlamaya çalıştı. Ancak ünlü fast-food zinciri, “Yalnızca Tesla, grimacecoin’i kabul ederse” yanıtını verdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: NYSE, Yeni Marka Başvurusuna Göre NFT Marketplace Lansmanı Yapmaya Hazırlanıyor

Uzun zamandır bir dogecoin destekçisi olan Musk, bazen kripto topluluğunda Dogefather olarak bilinir. Tesla patronu, DOGE’nin insanların kripto parası olduğuna inanıyor ve daha önce Tesla ve Spacex’te konuştuğu birçok kişinin dogecoin’e sahip olduğunu açıklamıştı. Dogecoin’in işlemler için en iyi kripto olduğunu, bitcoin’in bir değer deposu olarak daha uygun olduğunu söyledi.