HaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk Kripto Para Piyasasında Etkisizleşti Mi?

Bu yılın başlarında Elon Musk, kripto para dostu olma yolunda ilerliyordu. Fakat ünlü milyarder son zamanlarda etkisiz kalmaya başladı.

Son 24 saat içinde, kripto para birimlerinin toplu piyasa değeri yaklaşık yüzde 10 düştü ve 2,3 trilyon dolardan yaklaşık 2,08 trilyon dolara geriledi. Bazı yorumcular Elon Musk kripto para piyasasında etkisizleştiği ve beklenmeyen açıklamalar yaptığı için böyle bir durum yaşandığını belirtiyor.

Pazartesi sabahı, kripto para piyasaları her yerde kırmızı görüyor. Nitekim, BTC yüzde 9’un üzerinde düşüşle 44.6 Bin Dolar’a geriledi ; Ethereum (ETH) 3,4 Bin Dolar fiyatla yüzde 12’nin biraz üzerinde düştü.

Binance Coin (BNB), DogeCoin (DOGE), Cardano (ADA) ve XRP’de yaklaşık yüzde 10 geriledi. Piyasa değerine göre ilk on en büyük kripto para biriminde kayıplar daha da büyüyor.

PolkaDot (DOT) kripto para birimide 15’in üzerinde düşüş yaşarken, Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), EOS ve diğerleri kabaca yüzde 12 ila 13 oranında azaldı. Peki neden böyle keskin bir düşüş meydana geldi?

Bazı yorumcular için Tesla’nın kurucusu Elon Musk kripto para piyasalarında beklenmeyen açıklamalar yaptığı için bu durum meydana geldi.

 

Elon Musk kripto para varlıklarını boşaltacak mı?

Musk geçen hafta Tesla’nın lüks arabaları için Bitcoin ödemelerini kabulünü askıya alacağını açıklamasının ardından, BTC’nin fiyatı 24 saat içinde yaklaşık yüzde 17 düşmüştü.

Bitcoin kripto para biriminin fiyatı düştükçe, diğer varlıklardaki yatırımcılar da ani bir kar alma dürtüsü hissediyor gibiydi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu