Elon Musk, Köpeğinin Fotoğrafını Paylaştıktan Sonra Floki Inu %100’e Yakın Yükseldi

Elon Musk, Köpeğinin Fotoğrafını Paylaştıktan Sonra Floki Inu %100’e Yakın Yükseldi

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, köpeğinin bir fotoğrafını Twitter’da yayınladıktan sonra, Dogecoin taklitlerinden Floki Inu‘nun fiyatı yaklaşık %100 arttı.

Bununla birlikte, Dogecoin kripto para biriminde herhangi bir kıpırdıma olmadı. DOGE şu anda 0,23 dolardan işlem görüyor.

Floki Inu kripto para birimi, Musk’ın Shiba Inu köpeğinin adının Floki olacağını duyurduğu 28 Haziran’da Binance Smart Chain’de (BSC) oluşturuldu.

Dogecoin’den farklı olarak Floki, “proof of mem” tarafından desteklenen deflasyonist bir kripto para birimidir. Otomatik farm yoluyla token tutan kullanıcıları ödüllendirir.

Meme tokeni şu anda yalnızca Uniswap ve PancakSwap’ta mevcut, ancak ekip, projenin yol haritasına göre merkezi borsalarda da listelenmesini planlıyor.

Musk başlangıçta Mart ayında bir Shiba Inu köpeği satın alacağını tweetleyerek Dogecoin topluluğu içinde heyecan dalgalarına neden oldu ve orijinal meme parasının fiyatını keskin bir şekilde yükseltti.

Musk’ın köpeğinin adını taşıdığı Floki Inu şu anda 0.000030 dolardan işlem görüyor. Coin, yükseliş eğilimini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.