Elon Musk: “İşte Bu yüzden Pro Doge’um”

Elon Musk: “İşte Bu yüzden Pro Doge’um”

Tesla CEO’su Elon Musk eline geçen bir fırsatı daha kullanmayı başardı. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, bir süredir Bitcoin boğası ve Twitter’da ara sıra bir kullanıcı. Görevinden ayrıldıktan sonra, Dorsey, Web 3.0 savunucuları, Girişim Kapitalistleri ve kendi kararına göre biri Ethereum’u içeren merkezi varlıklar ile topyekün bir tartışmaya girdi.

Web 3.0. Blockchain ağları tarafından desteklenen ve internet için bir evrime yol açabilecek teknolojiler, araçlar ve merkezi olmayan protokoller paketidir. Savunucuları, kullanıcılara daha fazla güç vereceğini iddia etti, ancak Dorsey ve Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere karşıtları, varlığından bile şüphe duyuyor.

Birçoğu, Twitter’ın kurucu ortağına ve Bitcoin’i ABD dolarını küresel bir para birimi olarak tahttan indirebilecek nihai araç olarak savunmasına düşman olurken, diğerleri onu bu teknolojilerin faydaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Ethereum destekçisi Farokh, Dorsey’e şunları söyledi:

“Jack, sana söz veriyorum, zengin adamlar balonunun dışına bakarsan, aslında web3’ü ve dijital rönesans biçiminde bir devrim yaratan yaratıcıların olduğunu göreceksin. Gelin merhaba deyin veya sohbetlerimizi dinleyin, NFT alanı dahilerle dolu.

Kripto endüstrisinin içinden ve dışından diğer kişilikler de tartışmaya katıldı. Twitter Tüketici Ürünleri Pazarlama Başkanı Justin Taylor, eski patronuyla aynı fikirdeydi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Telegram CEO’su Durov (TON) İçin Çok Heyecanlı

Taylor, Dorsey’inkine benzer bir noktayla, bir kullanıcının Web 3.0’a erişmek için büyük şirketlere ve merkezi varlıklara güvendiğini savundu. Bu anlamda şunları ekledi:

“Coinbase’de ETH satın alıyor, MetaMask’a aktarıyor ve opensea’da bir adidas sıkılmış maymun satın alıyorsunuz. Merkezi olmayan “web3”, şaşırtıcı bir hızla şirketler tarafından yönetilmek üzere merkezileşiyor. Bence haklı olduğu noktalar var.”


Bitcoin ve İnternetin Geleceği

Daha önce Dorsey, kullanıcıları Web 3.0 olarak etiketlenen teknolojiler paketine bahis yapmak için büyük paralar için hizalanmış ilgi ve iddia edilen teşvikler konusunda uyarmıştı. Bu yatırımcıların desteğiyle Twitter’ı kurduktan sonra Dorsey, bunların nasıl işledikleri hakkında “birkaç şey öğrendiğini” iddia ediyor:

“web3″ün sahibi değilsiniz VC’ler ve onların LP’leri var. Teşviklerinden asla kaçamayacak. Sonuç olarak, farklı bir etikete sahip merkezi bir varlıktır. Neye bulaştığınızı bilin…

Web 3.0 savunucularıyla yaptığı tartışmada ve Jack’in sosyal medya aracılığıyla etkileşim biçimindeki değişikliğin nedenlerinden bahseden çok sayıda yorum nedeniyle, eski Twitter CEO’su “tek bir başarısızlık noktası olmayan merkezi olmayan güvenli özel vakıflara” odaklandığını söyledi. Yani Bitcoin.

Tesla CEO’su Elon Musk elbette konuya bakış açısını ifade etme fırsatını kaçırmadı. Musk, yukarıdaki tweet’e yanıt olarak “İşte bu yüzden profesyonel Doge’yim” dedi.

Elon Musk son zamanlarda Twitter kullanımını biraz kısıtlamış gibi gözükse de eline geçen tüm fırsatları anında değerlendirmeyi iyi biliyor. Musk, son zamanlarda Dogecoin’i attığı tweetlerle speküle etmekten hiç kaçınmadı ve bu konuda çok başarılı oldu. Son zamanlarda Musk prefabrik bir evde yaşıyor ve mütevazi bir yaşam biçimi benimsediğini göstermeye çalışıyor.

Argüman sonuçsuz kaldı ve katılımcılar Web 3.0 üzerinde bir fikir birliğine varamadılar. Kesin olan bir şey Jack Dorsey’in bundan sonra Bitcoin’i destekleme nedenleri hakkında daha halka açık olacağı görünüyor.