Altcoin Haberleri

Elon Musk Duyurdu: Bu 2 Haber Dogecoin’i Ateşleyebilir!

Tesla CEO’su Elon Musk, yeni duyurularda bulundu. Musk, Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından başlatması durumunda alternatif bir telefon yapacağını açıkladı. Birçok kişi ise, Apple ve Google’ın Twitter’ı devre dışı bırakması durumunda, alternatif telefon istiyor.

Elon Musk, alternatif bir telefonu piyasaya sunabilir

Elon Musk Cuma günü, Apple ve Google’ın yeni satın aldığı toplumsal medya şirketini kurması durumunda bi adım atacağını duyurdu. Sonuç olarak, iPhone ve Android ile rekabet edecek kendi akıllı telefonunu piyasaya sunması beklenen. Twitter kullanıcısı Liz Wheeler, Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından başlatması durumunda yorum yaptı. Wheeler, Elon Musk’ın kendi akıllı telefonunu üretmesi gerektiğini söyledi:

Ülkenin yarısı, önyargılı, gözetleyen iPhone ve Android’i seve seve terk edecektir.

Bununla birlikte Tesla CEO’su Musk, şunları söyledi:

Umarım iş o noktaya gelmez. Lakin evet, öteki seçenek yoksa alternatif bir telefon üretimine başlayacağım.

Elon Musk’ın bir söz özgürlüğü platformu olarak Twitter’a yönelik planları bulunmaktadır. Bu durum ise sonucunda, toplumsal medya şirketini Apple ve Google ile çatışmaya sokabilmektedir. Ayrıyeten her iki teknoloji devininde, Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırmsı beklenen.

Apple App Store, Google Play Store ve hatta Amazon Appstore üzere daha küçük uygulama mağazalarında çeşitli kurallar bulunmaktadır. Kullanıcıları ayrımcılık, zorbalık, taciz ve sakıncalı manzaralardan ve problemli içeriklerden muhafazaya yönelik kurallar var. Lakin ,yetersiz içerik denetleme uygulamaları ve ziyanlı içeriklerden kaynaklı olarak birden fazla uygulamayı liste dışı bıraktılar. Apple, geçtiğimiz yıl bir raporda 2020’de sakıncalı bulduğu 30 binden fazla uygulamayı mağazasından kaldırdığını açıkladı.

2021 Ocak ayında, Apple ve Google, 6 Ocak’taki ABD Başşehir isyanı sonrasında, söz özgürlüğüne odaklanan uygulama Parler’ı kapattı.

Birçok Kişi Musk’ın Alternatif Telefon Piyasaya Sürmesini İstiyor

Çok sayıda kişi, Elon Musk’ın alternatif bir telefon üretme fikrini memnuniyetle karşılamaktadır. Twitter kullanıcılarından birisinin ise şunları söylediği belirtilmektedir:

Bunu satın alırdım. Uygulama kalsa bile üretilmeli.

Başka toplumsal medya kullanıcıları ise şu yorumları yapıyor:

Yine de yap. Google ve Apple’a bir alternatif olmalı. Devasa bir piyasadan bahsediyoruz. Apple, Parler’a karşı muvaffakiyetle başlattığı saldırıyı Twitter’a karşı deneseydi, sizi temin ederim ki Elon Musk, milyonlarca kişi hiç tereddüt etmez. Sonucunda Apple iPhone’larımızı terk eder ve alternatif modelinize geçeriz.

Ancak Elon Musk’ın adımını savunanlar kadar karşı görüşte olanlarda var. Bir kullanıcı şunları söylüyor:

Bunu yapmak istese bile, tek telefonun satışa çıkması yıllar alır. Telefonlar, düzinelerce tedarikçiden alınan bileşenlere güvenmektedir. Bir işlemci için fabrika alanı elde etmek bile yıllar alıyor. TSMC yıllarca rezerve edildi ve Samsung, düğüm süreçlerinin çok gerisinde kaldı.

Tesla CEO’su alınan vergilere isyan etti

Tüm bunlara ek olarak Tesla CEO’su, Apple ve Google’ın uygulamalar içinde yapılan satın alımlardan aldığı kesintilere deyiniyor. Uygulama içinde yapılan yüzde 15 ila yüzde 30’luk kesintiden şikayet ediyor. 18 Kasım tarihinde Musk Twitter hesabında şunları söyledi:

Uygulama mağazasındaki fiyatlar, iOS/Android ikilisi nedeniyle görüyoruz ki açık ve net çok yüksek. İnternette kapalı yüzde 30 oranında bir vergi var.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere; Musk kısa mühlet evvel her şey uygulaması olan X’i oluşturma planını sundu. Twitter için satın almanın X’in yaratılmasını üç ila beş yıl daha hızlandırmış olduğunu belirtti. Ayrıyeten, Elon Musk, Twitter’ın “Doğrulama” hizmetini muhtemelen önümüzdeki hafta başlatacağını Cuma günü açıkladı.

Sonuç olarak ise tanınmış olup olmamasına bakılmaksızın şirketler için “altın tik” olacağını söyledi. Ayrıyeten, devlet hesapları için gri renkli ve kişisel hesapları için mevcut mavi tik olacağını söyledi. Bununla birlikte Musk, denetim etkinleştirilmeden evvel doğrulanmış tüm hesapların “manuel olarak doğrulanacağını” açıkladı. Musk bu adımın ise “Acı verici lakin gerekli” olduğunu belirtmektedir.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu