Elon Musk, Dogecoin’in Temelde Diğer Kripto Paralardan Daha İyi Olduğunu Kabul Ediyor

Elon Musk, Dogecoin’in Temelde Diğer Kripto Paralardan Daha İyi Olduğunu Kabul Ediyor

Milyarder Elon Musk, Lex Fridman’ın yakın tarihli bir podcast’inde Dogecoin kripto para biriminin temelde gördüğü her şeyden daha iyi olduğunu belirtti.

Musk, Bitcoin ve Doge’u karşılaştırarak köpek temalı kripto para birimini tercih etti. Fridman’a, dünyanın amiral gemisi kriptosuna kıyasla Dogecoin’in BTC’den daha yüksek işlem hacmine ve çok daha düşük işlem ücretine sahip olduğunu hatırlattı.

Çok yüksek işlem maliyeti nedeniyle “Bitcoin’i çoğu şey için etkin bir şekilde kullanamazsınız. Bunu daha yüksek bir hacme bile ölçekleyemezsiniz” diye ekledi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Bitcoin’in işlem hızının 2021‘de veya bundan 10 yıl sonrasını ileri sararsanız “komik derecede düşük” olarak nitelendirdi.

Ancak milyarder, 2008’de internet bağlantılarının hızı şimdikinden çok daha kötüyken, küçük Bitcoin blok boyutunun ve uzun senkronizasyon süresinin mantıklı olduğunu itiraf etti.

Elon Musk, bir topluluk bir kripto paranın artan kıtlık nedeniyle belirli bir süre boyunca değerinin artmasını bekliyorsa, kesinlikle harcama konusunda isteksizlik olacağına ve insanların onu “hodl” etmeyi tercih edeceğine inanıyor.

13 Aralık’ta Musk, Time Magazine tarafından Yılın Kişisi ilan edildiğinde, Dogecoin’in işlemler için Bitcoin’den çok daha uygun olduğunu da belirtmişti.