Altcoin HaberleriHaberler

Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin’e Karşı Kazanabileceğine İnanıyor

Tesla CEO'su Elon Musk, doğum gününde bile Dogecoin hakkında tweet atmayı bırakamıyor

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu twitter üzerinden Dogecoin’in ücret politikasını önemli ölçüde değiştirecek bir teklife desteğini dile getirdi.

Liberate, Inc CEO’su Patrick Lodder, Dogecoin ile işlem yapmanın şu anda Litecoin ile işlem yapmaktan beş kat daha pahalı olduğuna dikkat çekti.

Lodder ayrıca, standart işlemler için ortalama ücretlerin 100 kat azaltılmasını teklif etti:

”Tüm Dogecoin paydaşlarına yönelik bu teklif, Dogecoin zincirindeki standart işlemler için ortalama ücretlerin 100 kat azaltılmasını, ücretlerin tüm yönleri üzerinde madenciler arasında tam kontrolün paylaşılmasını, temel geliştirmeye daha az güvenmeyi ve ücretsiz bir işlem  getirmeyi önermektedir.”

Ücretleri 100 kat daha ucuz hale getirmenin yanı sıra, girişimcinin büyük planı aynı zamanda Dogecoin’in blok süresini hızlandırmayı ve blok boyutunu 10 kat artırmayı da içeriyor.

Ünlü milyarder Elon Musk bu teklife ”desteklemek önemli” şeklinde cevap verdi. Musk,görünüşe göre popüler kripto para birimi Dogecoin’den hala ümitli. Tesla CEO’su DOGE’ye destek vermeye tam gaz devam ediyor.

Dogecoin an itibariyle %5,12 yükselişle 0.25 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ve Ethereum’da da pazar gününe kıyasla ciddi yükselişler mevcut.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu