Elektrikli araba üreticisi Nio, NFT trenine atlıyor

Elektrikli araba üreticisi Nio, NFT trenine atlıyor

Non fungible token (NFT’ler), pek çok şirketin bu endüstriyi benimsemesi sayesinde 2021’de ana akım haline geldi.

İlginç bir şekilde, Çinli bir elektrikli araç üreticisi olan Nio, çalışanlarına NFT’ler vererek rakip Tesla’yı kripto para birimleri alanında da takip ediyor.

Şirket, araç sahipleriyle bağlarını sürdürmek için yeni yaklaşımlar deniyor. Nio’nun kurumsal iletişim kıdemli direktörü Ma Lin tarafından paylaşılan bilgilere atıfta bulunan cnEVPost tarafından hazırlanan bir rapora göre, şirket iç işgücü yönetimi ile de aynı şeyi yapıyor gibi görünüyor.

Elektrikli araba firması, her yıl büyüyüşünü kutlamak için çalışanlarına broş dağıtıyordu, ancak bu yıl NFT dağıtmaya karar verdi.

Özellikle ünlü mücevher tasarımcısı Thomas V tarafından tasarlanan ve Kuzey Işıklarından ilham alınarak tasarlanan broşun bu yılki teması “Merhaba Norveç” olarak belirlendi. 

NIO NFT. Kaynak: cnEVPost

Şimdi şirket, hem fiziksel hem de dijital kopyalarını bir çekiliş yoluyla dağıtacağı, yalnızca çalışanlara yönelik NFT’leri başlattı.

Şaşırtıcı bir şekilde Nio’nun NFT sürümü, Çin’in kripto para birimleri ve NFT ticaretini yasakladığı bir zamanda geldi.

Nio, özellikle geçen yıl Bitcoin satın alarak ve ardından çevrimiçi mağazasında satış yapmak için Dogecoin’i kabul ederek kripto para birimleri dünyasına giren rakip Tesla’nın ayak izlerini takip ediyor.