Bitcoin HaberleriHaberler

El Salvador Başkanı ”Lazer Gözler” Akımına Katıldı

Orta Amerika ülkesi El Salvador'un başkanı Bitcoin'e desteğini açıkladı.

El Salvador, Orta Amerika’daki en küçük ülke iken, başkanı şu anda tüm dünya liderleri arasında en popüler olanlardan biri denilebilir

39 yaşındaki Nayib Bukele, sosyal medya platformu Twitter’da “lazer gözler” akımına yeni katıldı ve 2,5 milyon takipçisine Bitcoin’e desteğini gösterdi.

Bildiğiniz gibi BTC destekçisi olan pek çok iş adamı bu akıma katılmış ve profil resmini ”Lazer gözler” olarak değiştirmişti. Nayib Bukele‘de bunlardan biri oldu.

El Salvador
Resim @nayibbukele

Bu, dünyanın en büyük kripto para birimini ülkenin yasal ihalesi olarak kabul etmek için kongreye bir yasa tasarısı gönderme hakkında bir duyuru yapmasından sonra geldi.

El Salvador, Lightning ödeme uygulaması Strike ile bir ortaklık kurdu. Gelişme, Strike CEO’su Jack Mallers tarafından 5 Haziran’da Bitcoin 2021 Konferansı sırasında açıklandı

Strike, tropik ülkelerden biri olan El Salvador’a girdikten sonra , uygulamasını Avrupa pazarına da tanıtmayı planlıyor. Ek olarak dün Elon Musk, Twitter’da Bitcoin profil resmini tekrar lazer gözlü Bitcoin animesi olarak değiştirmişti.

10 milyon yeni kullanıcı

Mallers , Twitter gönderisinde El Salvador’un potansiyel olarak 10 milyon daha fazla kullanıcıyı Bitcoin ekosistemine getireceğini ve finansal katılımın önemini vurgulayacağını düşünüyor:

Finansal benimseme yalnızca ahlaki bir zorunluluk değil, aynı zamanda kredi, tasarruf, yatırım ve güvenli işlemlere erişim sağlayarak ülke ekonomisini büyütmenin bir yoludur.

Genel olarak, El Salvador’daki insanların %70′inin banka hesabı yok. Bu nedenle kripto paraları benimsemek çok zor olmuyor denilebilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu