Altcoin HaberleriHaberler

El Salvador, Yasal Ödeme Aracı Olarak Bir Altcoin Kabul Etmeyecek

Başkan Nayib Bukele, ülkenin tüm çabalarını Bitcoin'e harcayacağını iddia ederek farklı bir altcoini kullanma planlarının olmadığını söyledi.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin savunucularından Peter McCormack ile yaptığı bir röportajda herhangi bir alternatif kripto para birimi kullanma planlarının olmadığını açıkladı. 

Bukele, iki resmi para birimine (Bitcoin ve ABD doları) sahip olmanın zaten yeterince zor olduğunu açıklıyor: 

Farklı ödeme araçlarına sahip olmak imkansız olacak…İki yasal ödeme aracına sahip olmak zaten zor… Yani, yasal ödeme için sadece Bitcoin ve USD olacak.

Ancak El Salvador, herhangi bir altcoini yasaklamayacak. Ek olarak Bukele, diğer kripto para projelerinin ülkede kullanılmasının serbest olduğunu vurguladı ve ”Artık kullanım için açığız” dedi.

16 Haziran’da Lex Fridman’in Podcast’inde Cardano yaratıcısı ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson, El Salvador’un Bitcoin’e geçişinin göz ardı edilemeyeceğini söyleyerek ekibinin ülkeye bir devlet ziyareti yapabileceğini ekledi:   

Belki önümüzdeki birkaç ay içinde oraya gidebiliriz ve orada neler olup bittiğine bakacağız. Cumhurbaşkanı ile konuşmak için bir devlet ziyareti yapacağız.

El Salvador‘un ileriye dönük planları arasında altcoinler olmasa da ülkede kullanılmasının hiç bir sakıncası olmadığı belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu