Bitcoin HaberleriHaberler

El Salvador Maliye Bakanı Bitcoin’in “Tamamen İsteğe Bağlı” Olduğunu Söyledi

El Salvador'un maliye bakanı BTC kullanımının tamamen isteğe bağlı olacağını dile getirdi.

El Salvador’un maliye bakanı Bitcoin (BTC) kullanımının devam edeceğini söyledi ve tamamen isteğe bağlı olacağını dile getirdi.

Ülkenin Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etmesi, eylemcilerin bu gelişmeyi protesto etmesiyle güçlü bir iç muhalefetle karşı karşıya kaldı.

Aynı zamanda yayınlanan bir ankete göre, Salvadorluların %20‘sinden daha azı bu gelişmeyi destekliyor ve ankete katılanların yaklaşık %65‘i maaşlarının BTC ile ödenmesine sıcak bakmayacaklarını söylüyor.

El Salvador maliye bakanı Alejandro Zelaya ABD dolarının hükümet ve iş dünyası tarafından muhasebe için kullanılmak üzere ülkenin ana para birimi olarak kalacağını açıkladı.

El Salvador‘un izinden gitmek isteyen diğer ülkeler için ince örtülü bir uyarı yayınlayan Uluslararası Para Fonu gibi küresel finans kuruluşları da bu gelişmeyi eleştirdi.

Temmuz ayında yayınlanan bir raporda IMF, BTC’yi benimsemeyi, yeni dijital teknolojilerin istikrarlı bir şekilde entegrasyonu yoluyla ekonomiyi güçlendirmek için “tavsiye edilmeyen bir kısa yol” olarak nitelendirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegramgrubumuzu ve Twitterhesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu