El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, McDonald’s üniformalı bir fotoğrafını yayınladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, McDonald’s üniformalı bir fotoğrafını yayınladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, McDonald’s üniforması giydiği fotoşoplu bir fotoğrafını yayınladı. Ardından tweet viral oldu. 88.700’den fazla beğeni aldı ve önde gelen isimlerden çok sayıda tepki topladı.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, Bukele’yi “McDonald’s club”a davet etti. Bu, Markus ve fast food devi arasındaki bir Twitter etkileşiminin, McDonald’s’ta bir ödeme seçeneği olarak DOGE’yi eklemek için bir talep telaşına yol açmasından sonra geldi.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, kendi kendini “El Salvador’un CEO’su” ilan eden kişinin, “seçilmiş kişi” olabileceğini söyledi.  

Bukele, son birkaç gün süren acımasız Bitcoin satışlarının ortasında ciddi eleştirilere maruz kaldı. El Salvador şimdi Bitcoin’e yatırım yaparak tahmini 20 milyon dolar kaybetti ve Bukele’nin tüm alımları şu an kırmızı renkte.

Bazıları, başkanın yanlış zamanlanmış satın alımları nedeniyle yoksul ulusun yakında ilk “dördüncü dünya” ülkesi olacağı konusunda şaka yapmaya başladı.

Görünüşe göre dünyanın “en havalı diktatörü” Bitcoin’den vazgeçmiyor. Bukele, 22 Ocak’ta, 400 BTC’yi 15 milyon dolara alarak başka bir satın alma işlemini duyurdu. Bitcoin, 23 Ocak’ta 34.000 Dolar’a düştükten sonra şu anda 36.000 Dolar’a yakın işlem görüyor.