El Salvador, Bitcoin Eğitim Merkezi’ni Faaliyete Geçirdi

El Salvador, Bitcoin Eğitim Merkezi’ni Faaliyete Geçirdi

Eşler arası bitcoin platformu Paxful, vatandaşların Bitcoin hakkında bilgi edinmesine ve Bitcoin’i daha iyi kullanmasına yardımcı olmak için El Salvador‘da bir eğitim merkezi kurdu. La Casa Del Bitcoin adlı girişim, Salvador nüfusunun çoğunluğu hala teknoloji ile mücadele ettiğinden, ücretsiz bilgiyle bitcoin benimsemeyi ilerletmeyi amaçlıyor.

Paxful Çarşamba günü yaptığı açıklamada, merkezin San Salvador, El Salvador nüfusuna ücretsiz eğitim ve yerel toplulukta bir değişim aracı olarak bitcoine sahip olmanın faydaları konusunda farkındalığı artıran etkinlikler sağlayacağını söyledi.

Açıklamada, “Merkez, bir sonraki Bitcoin kitlesel benimseme dalgasını daha da ileriye taşıyacak ve küçük tüccarlar ve yerel işletmeler gibi büyüyen segmentleri küresel bir kullanıcı topluluğuna bağlanmak için araçlarla donatacak” dedi.

El Salvador Bitcoin Eğitim Merkezi, Bitcoin ve Lightning ile daha iyi etkileşim kurmak isteyen herkesi memnuniyetle karşıladığı için, 3 Şubat Perşembe gününden itibaren sınıflar ve eğitim halka açık olacak.

Paxful CEO’su Ray Youssef yaptığı açıklamada, “Eşler arası platformlar, gelişmekte olan pazarlarda benimsenmeyi teşvik ediyor ve insanlardan güç alan bir platform olarak, eğitimin bir sonraki benimseme dalgası için çok önemli olduğunu anlıyoruz. Merkez, geleneksel finans tarafından göz ardı edilen bir nüfusa eğitim, erişilebilirlik ve fırsat sağlayacak ve Bitcoin’in gerçek dünyadaki faydalarını gelişmekte olan pazarlara gösterecek.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: El Salvador, Chivo’yu İyileştirmek İçin Harekete Geçti

Merkez, eğitim kaynakları sağlamanın yanı sıra, temiz su, kaliteli eğitime erişim, sürdürülebilir tarım ve insani destek yoluyla adil bir fırsat yaratmak için Bitcoin’den yararlanmaya kendini adamış bir insani yardım kuruluşu olan Paxful ve Built With Bitcoin Foundation‘ın ofislerine de ev sahipliği yapacak.

Built With Bitcoin Foundation hayırseverlik direktörü Yusuf Nessary yaptığı açıklamada, “Başlattığımız projeler, değişime ve daha fazla finansal özgürlüğe yardımcı olmak için hayırsever bir araç olarak Bitcoin’in gücünü gösteriyor. Misyonumuzu hayata geçiren sayısız insan ve topluluk için kaynak sağlama ve adil fırsatlar yaratmaya devam etme fırsatı için minnettarız.” dedi.

Paxful, insanların bir değişim aracı olarak Bitcoin alıp satarak ödeme yapmaları, işlem yapmaları ve para göndermeleri için 2015 yılında kurulmuş küresel bir eşler arası platformdur. Youssef ve Nessary daha sonra, gelişen pazarları desteklemek için Built With Bitcoin Foundation’ı kurmak için bir araya geldi; Kar amacı gütmeyen kuruluş bugüne kadar dünya çapında sekiz okul, yedi güneş enerjisi projesi ve bir düzineden fazla su ve tarım sistemi inşa etti ve onardı.