El Salvador, 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Tahvilleriyle Desteklenen Bitcoin City’yi Açacak

El Salvador, 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Tahvilleriyle Desteklenen Bitcoin City’yi Açacak

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, başlangıçta 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvilleriyle finanse edilecek olan Bitcoin City’nin lansmanını duyurdu. Yaşanan gelişmeler neticesinde El Salvador, Bitcoin ( BTC ) benimseme hamlesine liderlik etmeye devam ediyor.

Girişim ilk olarak Bukele tarafından El Salvador’un Bitcoin’in ülkedeki ana akım benimsenmesini kutlamayı ve vatandaş katılımını artırmayı amaçlayan Bitcoin Haftası konferansında duyuruldu.

Bukele BitcoinCity‘de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji ve verimli ve sürdürülebilir toplu taşıma olacak” Dedi.

Bitcoin City’nin gelişimi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back’s Blockstream dahil olmak üzere önde gelen kripto şirketlerinin proaktif katılımıyla gerçekleşiyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, El Salvador’un Bitcoin Kent girişimi hakkında şunları söyledi:

“Platform, yakında ülke için yeni dijital varlık düzenlemesi geliştiren birçok yerli ve yabancı dijital varlık teklifine ev sahipliği yapacak! El Salvador, Bitfinex ve Blockstream birlikte tarih yazıyor.”

Başkan, Bitcoin City’nin yerleşim alanları, alışveriş merkezleri, restoranlar, bir liman ve “Bitcoin etrafındaki her şey” ile tamamen işlevsel bir şehir olmasını öngörüyor.