Bitcoin HaberleriHaberler

Ekonomist Steve Hanke: ”Bitcoin Yozlaşmış Ülkelerde Kabul Görüyor”

Steve Hanke, Bitcoin'i yalnızca yozlaşmış ülkelerin benimsediğini söylüyor.

Steve Hanke’in, Arjantin, Estonya, Ekvador ve Bulgaristan gibi gelişmekte olan ülkelerde para birimleriyle ilgili yeniden yapılanma çalışmalarında danışmanlık görevlerinde bulunduğu biliniyor.

Ünlü ekonomistin son yorumu Bitcoin kripto para birimi hakkında oldu. Hanke, yalnızca yozlaşmış Latin Amerika ülkelerinin BTC’i benimsemeye istekli olduğunu iddia etti.

Johns Hopkins Üniversitesi ekonomisti, sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştığı bir gönderide Bitcoin’i bir kez daha eleştirdi.

Hanke’in paylaşımı Bitcoin topluluğundan çok fazla eleştiri aldı. Ekonomist, El Salvador’un Bitcoin’i benimseme kararının en sert eleştirmenlerinden biri oldu.

Hanke, Kitco ile yaptığı bir röportajda El Salvador’daki gelişmeyi “aptalca” olarak nitelendirdi ve Bitcoin’in kolay bir şekilde ABD dolarına dönüştürülemeyeceğini söyledi:

Genel olarak kripto paralarla ilgili en büyük sorun, onları ucuza ve hızlı bir şekilde kullanılabilen gerçek yasal ödeme araçlarına dönüştürememenizdir.

Bu arada El Salvador’daki Bitcoin kararının Eylül ayında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Paraguay, Meksika ve Panama dahil olmak üzere diğer birçok ülke, El Salvador‘daki gelişmeyi takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu