HaberlerKripto Para Haberleri

Ekonomik İstihbarat Biriminin Raporu, Kripto Paraların Benimsenmesinin Arkasındaki Eğilimleri Gösteriyor

Ekonomik İstihbarat Biriminin anket çalışması kripto para birimlerinin artan kabulünü şekillendiren birkaç eğilimi analiz etti.

Kripto para birimleri 10 yılı aşkın süredir hayatımızda olsa da pandemi nedeniyle geçen sene inanılmaz bir kullanım artışı meydana geldi.

Giderek çok daha fazla işletme dijital para birimlerini kabullenmeye, mal ve hizmetler için ödeme olarak kullanmaya başladı.

COVID-19 nedeniyle artan kripto para kullanımı

Bu değişimi neyin yönlendirdiğini anlamak ve eyleme dönüştürülebilir veriler elde etmek için dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Crypto.com , küresel iş zekasında dünya lideri olan Ekonomik İstihbarat Birimi’ni (EIU) Kuzey Amerika ve Asya’da bir tüketici anketi düzenlemesi için görevlendirdi. 

EUI tarafından yayınlanan yıllık rapor, birkaç yeni eğilimin altını çiziyor. Elde edilen sonuçlar kripto para birimlerinin ve işlemlerin kullanımının bir önceki seneye göre çok yönlü arttığını ortaya çıkardı.

Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, Singapur ve Güney Kore, Türkiye ve Filipinler olmak üzere ağırlıklı bir şekilde 18-38 yaş grubundaki tüketicilerle anket yapıldı. Raporda dikkat çeken örnekler ise şunlar:

  • COVID-19 sırasında uygulanan fiziksel mesafe normları nedeniyle, katılımcıların yaklaşık %81’i, 2020’deki %72‘ye kıyasla ülkelerinin kademeli olarak nakitsiz bir ekonomi haline geldiğini görebileceklerini kabul etti.
  • Ankete katılan tüketicilerin neredeyse %46‘sı, COVID-19’un dijital para birimleri/varlıklar için kullanım durumunu artırdığını kabul etti.

Kripto para birimlerinin günlük yaşamda kabul edilmesindeki bu keskin artışı gören FinTech ve kripto öncüsü Henri Arslanian şu açıklamalarda bulundu:

“Bu, paranın geleceğinde çok önemli bir an ve bunun için birkaç katalizör oldu. Bunlardan biri aslında COVID-19‘du.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu