Efinity, Polkadot Parachain Müzayedesinin Altıncı Raundunu Kazandı

Efinity, Polkadot Parachain Müzayedesinin Altıncı Raundunu Kazandı

Bu hafta tatilde olabilirsiniz; ancak Polkadot Parachain Slot Müzayedelerine yatırım yapanlar işlere ara vermekten çok uzak. Dahası, yeni bir kazananın duyurulması toplulukta ortalığın tekrar karışmasına sebep oldu.

Polkadot, Efinity‘nin parachain slot müzayedelerinin ilk turunu Parti 2’de kazandığını açıkladı. Efinity’nin daha önce açık artırmaların son turunda Clover‘a kaybettiğini; ancak yerini talep etmek için geri döneceğine söz verdiğini belirtmek gerekir.


Enjin tarafından geliştirilen Efinity, bir “NFT süper otoyolu” olarak tanımlandı. Müzayededeki galibiyeti, muhtemelen Polkadot topluluğunun büyük bir bölümünün “en az 20.000 üyenin” NFT’ler konusunda son derece iyimser olduğunu gösteriyor. Doğal olarak, bazıları metaverse tamamen batmadan önce birkaç ay daha beklemek zorunda kalacakları için hayal kırıklığına uğradılar. Sonuçta, NFT pazarı devasa. Sonbahar 2021’den bir Chainalysis raporuna göre:

“2021’de şimdiye kadar kullanıcılar, NFT pazarları ve koleksiyonlarıyla ilişkili iki tür Ethereum akıllı sözleşmesi olan ERC-721 ve ERC-1155 sözleşmelerine en az 26,9 milyar dolar değerinde kripto para gönderdi.”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Polkadot’u destekleyenler pastadan paylarını talep etmeden önce vakit kaybetmek istemiyorlar.

Yazım esnasında, DOT 27.69 dolardan el değiştiriyordu. Altcoin, son 24 saatte %1,20 düştü ve ayrıca son yedi gün içinde bir fiyat düşüşü gördü. Bireysel müzayedeleri çevreleyen yatırımcı duyarlılığı muhtemelen önümüzdeki birkaç ay için Polkadot’un kendi haftalık giriş ve çıkışlarıyla bağlantılı olabileceğinden, parachain slot müzayedelerine göz kulak olmak önemlidir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Cebelitarık merkezli Valereum, Juno’yu satın aldı

Şimdi Efinity diğer kazananlarla birlikte olduğuna göre, yazım esnasında açık artırmada başı çeken parachain, şu ana kadar 4.2455 milyon DOT toplayan Composable Finance oldu.

Composable Finance, dApp’lerin Katman 1 ve/veya Katman 2 altyapılarında başlatılabilmesi için Polkadot ekosistemini Ethereum Sanal Makinesi [EVM] ekosistemlerine bağlamayı amaçlayan bir DeFi platformudur.

Bu arada, ilk beş parachain slot müzayedesinde kazanan parachainler Acala, Moonbeam, Astar, Parallel Finance ve Clover oldu.