Edward Snowden Neden Dogecoin ve Shiba Inu ile İlgilenmediğini Açıklıyor

Edward Snowden Neden Dogecoin ve Shiba Inu ile İlgilenmediğini Açıklıyor

Ünlü bilgisayar uzmanı Edward Snowden, sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda mem kripto para çılgınlığı konusundaki tutumunu netleştirdi.

38 yaşındaki siber güvenlik uzmanı, zayıf mizah anlayışı nedeniyle Dogecoin ve Shiba Inu gibi kripto paralara tiksintiyle baktığını dile getirdi.

Ayrıca birçok alıcının mem kripto paraları meşru bir yatırımla karıştırabileceği ve bunun onlara finansal olarak zarar verebileceği gerçeğinden endişe duyuyor.

Yine de, ABD hükümeti tarafından yürütülen büyük gözetim programlarını ele alan eski Ulusal Güvenlik Ajansı yüklenicisi, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus için kripto para birimi topluluğu içinde “olumlu bir ses” olduğunu iddia ederek bazı övgülerde bulundu.

Bilgisayar uzmanı köpek temalı kripto para birimlerini ciddi bir şeymiş gibi sunmaya çalışmak yerine anlamsız bir şaka gibi davranan insanlara saygı duyduğunu söylemeye devam etti.

Snowden, popüler kripto para birimi Shiba Inu konusunda beş milyon Twitter takipçisini uyardı. Özellikle SHIB, Snowden’in tweet’inden bu yana yaklaşık %35 düştü.

Snowden, isim vermeden, Bitcoin hakkında olumsuz şeyler yazan ve mem kripto paraları teşvik eden risk sermayedarlarını da hedef aldı.