Bitcoin Haberleri

Düzenleyici, Bu Kripto Para Şirketine Dava Açtı!

Avustralya Menkul Değerler ve Yatırımlar Kurulu (ASIC), kripto para borsası Kraken’in sağlayıcısı Bit Trade Pty Ltd’nin lokal kanunlara uymaması nedeniyle Avustralyalıların yaklaşık 12,95 milyon dolar ziyan etmesine neden olduğunu sav etti. İşte detaylar…

Kripto para şirketine dava açıldı

Bu nedenle, mali düzenleyici Bit Trade’e karşı bir dava açtı ve marj ticareti eserinin kendisine bağlı tasarım ve dağıtım yükümlülüklerine nasıl uymadığını vurguladı. Düzenleyiciye nazaran Bit Trade, eseri piyasaya sürmeden evvel maksat pazarı gerçek bir formda belirlemedi. “ASIC’in davası, Bit Trade’in eseri Avustralyalı müşterilere sunmadan evvel kanunların gerektirdiği biçimde bir maksat pazar belirlemesi yapmamasına odaklanıyor,” sözleri kullanıldı.

ASIC, Bit Trade’in marjin ticareti eserini bir kredi imkanı olarak tanımlarken, Bit Trade bunu kullanıcıların varlıklarının beş katına kadar almalarına imkan tanıyan bir “marjin uzantısı” olarak isimlendiriyor. Bit Trade, 2020’den beri marjin ticaret eserini sunuyor ve ASIC, şirketi 2022’de telaşları hakkında bilgilendirdiğini söyledi. Lakin borsa, gerekli pazarı belirlemeden eseri sunmaya devam etti. Düzenleyici kurum, borsaya karşı cezalar, ihtiyati önlemler ve ihtiyati önlemler istiyor. ASIC Lider Yardımcısı Sarah Court, süreçlerin öbür kripto şirketlerini ülkenin mali düzenlemelerine uymaları konusunda uyaracağını söyledi. Court şunları ekledi:

ASIC’in hareketi, finansal eserlerin tüketicilere uygun halde dağıtılması için tasarım ve dağıtım yükümlülüklerine uymanın ehemmiyetini hatırlatmalıdır.

Kraken şok ve hayal kırıklığını söz etti

Kraken Avustralya Yöneticisi Jonathon Miller, şirkete yönelik yaptırım aksiyonundan duyduğu hayal kırıklığını lisana getirdi. Düzenleyicilerden daha fazla açıklama isteyeceğine kelam verdi ve eserlerinin mahallî kanunlara büsbütün uygun olduğunu vurguladı. ASIC’in Bit Trade’i çökertmek için yaptığı bu atılım, kripto para ünitesi sanayisindeki daha geniş bir düzenleyici nezaret eğilimiyle uyumludur. Temmuz ayında ASIC, kapsamlı düzenleyici çerçeveler oluşturma gayretlerinin bir kesimi olarak FTX Australia’nın lisansını iptal etti.

Ayrıca, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Westpac ve National Australia Bank (NAB) üzere klasik finans kurumları kripto para borsalarına yapılan ödemeleri sonlandırmak için tedbirler alıyor. Bu, müşterilerin potansiyel dolandırıcılıklara ve kripto piyasasıyla bağlı risklere maruz kalmasını azaltma stratejileriyle uyumludur.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu