Dünya’nın En Büyük Meme Kanseri Yardım Kuruluşu Kripto Bağışı Kabul Edecek

Dünya’nın En Büyük Meme Kanseri Yardım Kuruluşu Kripto Bağışı Kabul Edecek

Dünyanın önde gelen meme kanseri kuruluşu Susan G. Komen, bağış çözümü The Giving Block ile ortaklaşa kripto para kabul etmeye başladığını duyurdu.

Popüler kripto yardım platformu, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Dogelon Mars (ELON) gibi meme paralarının yanı sıra Gala (GALA), Orchid (OKT) ve Civic (CVC) gibi geniş bir yelpazede hizmet sunuyor.

Vakfın adı, 33 yaşında meme kanseri teşhisi konan ve üç yıl sonra vefat eden manken Susan Goodman Komen‘den geliyor. Küçük kız kardeşi Nancy Brinker, örgütü 1980 yılında kurdu.

Sağlık bilinci eğitimi verebilmek ve meme kanseri araştırmalarına fon sağlayabilmek için Komen’in bağışlara ihtiyacı var. Araştırmaya yaptığı yatırım 1982’den beri 1,1 milyar doları aştı.

Kripto, Meme Kanseri yardım kuruluşu için bir dayanak noktası

Kripto para birimi sahipleri, vergi açısından daha verimli olduğu için nakit yerine kripto bağışlamaya teşvik ediliyor. Ancak İç Gelir Servisi’nin (IRS) kriptoyu vergi amaçlı mülk olarak sınıflandırdığına dikkat edilmeli.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SteveX Türkiye’nin En Seçkin Kurumsal NFT Platformu!

2018’de kurulan The Giving Block, şimdiden yüzlerce hayır kurumuyla ortaklık kurdu. Andrew Yang tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Humanity Forward, Mayıs ayında kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

Bu ayın başlarında The Giving Block, varlıklı bireyler için kripto para bağışlama sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan yeni bir hizmet duyurdu.

Geçen ay, popüler yardım platformu, bağışçıların onları desteklemesini kolaylaştırmak için ortak amaçlarına göre kar amacı gütmeyen kuruluşları organize eden 15 yeni fon da başlattı.