Dubai’de Dogecoin’den Esinlenen Bir Restoran Açıldı

Dubai’de Dogecoin’den Esinlenen Bir Restoran Açıldı

Dubai‘de kripto para birimi tabanlı bir restoran açıldı ve memeden ilham alan kripto para birimi Dogecoin‘e ($DOGE) dayalı olarak her büyük kripto para biriminde yemek için ödeme kabul ediyor. Restoran, sadece teslimat yoluyla satış yapan sanal bir restorandır.

Timeout Dubai‘ye göre, sanal restoran, bir sanal restoranlar zinciri olan Rocket Kitchens tarafından başlatıldı ve menüsü, sığır eti, tavuk ve mantarlı İsviçre burgerleri de dahil olmak üzere tüm Amerikan favorilerini sunmak için “en iyi şefler tarafından özenle seçeneklendirildi”.

Sanal restoranın, $DOGE, $BNB, $CRO, $XRP, $USDT ve hatta memeden ilham alan rakip kripto para birimi Shiba Inu ($SHIB) dahil olmak üzere tüm büyük kripto varlıklarda ödeme kabul ettiği bildiriliyor. Restoranın, kurucularının erken Dogecoin yatırımcıları olmasından dolayı, restoranın BAE‘de kripto kabulünü daha çok artırmaya yardımcı olduğu bildiriliyor.

Edinilen bilgilere göre, sanal restoran, kurucuların memeden ilham alan kripto para birimi DOGE’ye yaptığı erken yatırımdan elde edilen kâr kullanılarak kuruldu. Bununla birlikte, Doge Burger‘in BAE’de kripto para ödemelerini kabul eden ilk restoran olmadığını ve bazı restoranların başlangıcı 2014 yılına kadar uzanan kripto ödeme seçeneğini etkinleştirdiğini belirtmekte fayda var.

Restoran, Tesla CEO’su Elon Musk ve Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus‘un McDonald’s‘ı memeden ilham alan kripto para birimini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye zorlamasından kısa bir süre sonra açıldı.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, Musk sosyal medyada, McDonald’s DOGE ödemelerini kabul ederse TV’de Happy Meal yiyeceğini söyledi. Bu da birkaç ünlünün ona katılmasına neden oldu. Yanıt olarak, McDonald’s şaka yollu bir şekilde Tesla’nın önce “grimacecoin”i kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FriesDAO, Kripto Yönetişim Deneyinin Bir Parçası Olarak Fastfood Bayiliklerini Topluyor

İnternet kişiliği Jimmy Donaldson (MrBeast) tarafından kurulan, yalnızca teslimat yapan bir Amerikan fast-food zinciri olan rakip fast-food zinciri MrBeast Burger, Elon Musk’a tweet attı ve mem’i kabul etmek için konunun “üzerinde çalışacağını” söyledi.