Dubai Dünya Ticaret Merkezi yeni kripto merkezi oluşturacak

Dubai Dünya Ticaret Merkezi yeni kripto merkezi oluşturacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Dubai hükümetinin yerel kripto geliştirme ve düzenlemesini desteklemek için yeni bir girişimi olduğundan dolayı dünyanın en büyük kripto para dostu yargı alanlarından biri olarak ön plana çıkmaya devam ediyor.

DWTC’nin 20 Aralık’ta yaptığı resmi duyuruya göre, Dubai’deki devlete ait bir etkinlik ve sergi mekanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi (DWTC), kripto para birimleri, ürünler, operatörler ve borsaların kapsamlı bir bölgesi ve düzenleyicisi olacak.

Girişimin bir parçası olarak, DWTC Dubai’deki bu ilerici sektör için kapsamlı bir ekosistem tasarlayacak ve “sektör için çekici bir ortam” oluşturmak için özel sektörle işbirliği yapacak. DWTC, projenin aynı zamanda yatırımcı koruması, Kara Para Aklamayı Önleme önlemleri ve terörizmin finansmanıyla mücadele için sıkı standartlar uygulamayı da amaçladığını belirtti.

Dubai Kriptoda Dünya Çapında Düzenleyici Olacak

Açıklamada, “Dünya Ticaret Merkezi, Sanal Varlık yasama ve uygulama politikalarının dünya çapında yeni bir düzenleyici çerçevesini sunacak ve denetleyecek” denildi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiltere Merkez Bankası Düzenleyici Çerçevelere İhtiyaç Duyuyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto topluluğunda DWTC’den gelen yeni duyuruyu kutlayan ilk kişiler arasındaydı. Zhao, Ekim ayında Dubai’de ilk evini satın aldığı bildirildiğinden beri BAE’deki kripto ekosistemine ilgi duymaya başladı.


Girişim, hem Dubai hem de BAE, yerel ekonominin blok zinciri teknolojisinin yanı sıra değiştirilemez tokenler ve kripto para birimlerinden faydalanması için aktif olarak çalıştığından dolayı, Dubai’nin kripto gelişimini destekleme çabalarıyla paralellik gösteriyor.

Ocak ayında Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, 2021 iş planının bir parçası olarak bir kripto düzenleyici çerçeve oluşturmayı planlıyordu. Yetkili, şimdiye kadar kripto endüstrisi için bir dizi düzenleyici onay yayınlarken, Dubai kriptoda birkaç serbest ekonomik bölge için bir nokta haline geldi.