Bitcoin HaberleriHaberler

Milyarder Fon Yöneticisi Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in 23.000 Doların Altına Düşeceğini Tahmin Ediyor

“Bond King” olarak da bilinen Doubleline Capital CEO'su Jeffrey Gundlach, bitcoin fiyatının 23 bin dolar seviyesinin altına düşeceğini düşünüyor.

Milyarder fon yöneticisi Jeff Gundlach, Perşembe günü CNBC ile yaptığı röportajda Bitcoin kripto para birimi hakkındaki tahminlerini dile getirdi.

Gundlach, 31 Mart itibarıyla 135 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan Doubleline Capital’in CEO’su olarka görev yapıyor. Tecrübeli CEO 2013 senesinde “Yılın Para Yöneticisi” seçildi. Forbes’a göre Gundlach’ın net serveti şu anda 2,2 milyar dolar.

[affiliate_news2 id=”4049″]

Gundlach, açıklamalarında “Şu anda, Bitcoin grafiği oldukça korkutucu görünüyor. 60.000 dolardan 31.500 dolara büyük düşüş yaşandı ve devasa bir baş-omuz tepesi görünüyor.” dedi ve ekledi:

Baş-omuzlara pek inanan biri değilim ama bu oldukça inandırıcı görünüyor. 23.000 dolardan nötre dönmek açıkçası çok erken oldu, ama yine de 23.000 doların altında satın alabileceğinizi hissediyorum.

Gundlach, diğer yatırımlar hakkında da yorum yaptı. “İlginç bir şekilde, altın bu yıl aslında negatif. Mallar çok güçlü. Altın kendi yolundan çıkamıyor gibi görünüyor ve açıkçası, son zamanlarda doların güçlenmesi de altın için olumlu değil” dedi.

Milyarder fon yöneticisi ayrıca “Dolar son birkaç haftadır orta derecede güçlendi ve bu devam edecek” dedi ve şunları ekledi:

Kısa vade de dolar sağlam görünüyor. Uzun vadede önemli düşüş gelebilir.

Gundlach geçen yıl Kasım ayında, Bitcoin ve altının enflasyona karşı korunma olarak iyi olduğunu söyledi . Ayrıca, 18 ay içinde borsanın “oldukça sert bir şekilde kırılacağını” dile getirdi. Deneyimli CEO “Bir sonraki büyük çöküş gerçekleştiğinde, bence ABD en kötü performans gösteren piyasa olacak.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu