HaberlerKripto Para Haberleri

Samsung, Galaxy Cihazlarına Donanım Cüzdanları İçin Destek Ekliyor

Samsung Electronics, bu hafta donanım cüzdanları ile blockchain kullanıcıları için yeni destek varlıkları ekledi.

Samsung Galaxy sahiplerini etkileyecek güzel bir haber geldi. Samsung Blockchain Cüzdan uygulamasıyla üçüncü taraf donanım cüzdanları kullanımına izin verecek. Yapılan basın açıklamasında , Samsung açıkça soğuk depolama cüzdanlarını desteklemeyi planlıyoruz dedi. 

Samsung Blockchain Entegrasyonu Başladı

Donanım desteğini başlatma yolculuğu elbette blok zinciri entegrasyonuyla başladı. 2019’da Samsung , kapsamlı bir şekilde Samsung Blockchain ve özel kripto cüzdan desteğini yayınladı . Şirket, blok zinciri yazılımını Galaxy S10 sürümüyle birlikte piyasaya sürdü. 

Blockchain teklifinin ana odak noktası, birlikte verilen yazılım geliştirme kitidir. Kit, geliştiricileri merkezi olmayan uygulamalar oluşturmada desteklemek için Samsung’un kapısını açtı. Dapp desteği, Blockchain Keystore SDK aracılığıyla yürütülmeye başlandı .

Elbette, Samsung Blockchain’in bir diğer önemli özelliği güvenlik. Bu özellik, şirketin kendi deyimiyle ‘Samsung Knox’ ve ‘Trusted Execution Environment (TEE)’ sayesinde geliyor.

Knox, kripto kullanıcıları için ana işletim sisteminden ayrı, yalnızca PIN veya biyometrik kimlik doğrulama yoluyla erişilebilen güvenli bir saklama alanıdır. Knox ise şirketin tarif ettiği şekliyle “PIN kodunuzu, şifrenizi, deseninizi ve Blockchain Özel Anahtarınızı korumaya adanmış güvenli bir işlemci” dir.

Galaxy Donanım Cüzdanları Desteği

Soğuk depolama cüzdanlarını desteklemeye başlayacak güncelleme, Android 9.0 ve sonraki sürümleri çalıştıran Galaxy kullanıcıları için geçerli olacak.

Haber pek çok kullanıcıyı sevindirdi. Şirket ayrıca, ilk sunumda Nano X bluetooth özelliklerinin sınırlı olabileceği konusunda uyardı.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu