Donald Trump Kriptoyu ‘Çok Tehlikeli’ Olarak Değerlendiriyor

Donald Trump Kriptoyu ‘Çok Tehlikeli’ Olarak Değerlendiriyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, eski First Lady Melania Trump‘ın yakın zamanda duyurulan NFT platformu hakkında olumlu şeyler söylemesine rağmen, kısa süre önce kripto paraların hayranı olmadığını yineledi.

Donald Trump, 20 Aralık’ta Mornings With Maria adlı televizyon programında Fox News sunucusu Maria Bartiromo ile konuşurken eski First Lady’nin NFT projesi hakkında “Harika olacak” dedi.

Ancak Donald Trump, Haziran ayında haber programında yaptığı yorumları pekiştirerek kripto para birimlerini “çok tehlikeli bir şey” olarak tanımlamaya devam etti.

Trump Bartiromo’ya, “Pekala, onu hiç sevmedim çünkü dolara sahip olmayı seviyorum, para biriminin dolar olması gerektiğini düşünüyorum, bu yüzden asla büyük bir hayran olmadım. Ama gitgide büyüyor ve kimse bu konuda bir şey yapmıyor” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Michael Saylor’un Bitcoin Hazinesi Dudak Uçuklatıyor!

Trump sözlerine şöyle devam etti: “Bak, ben dolar adında bir para birimi istiyorum, diğerlerine sahip olmak istemiyorum ve bu bir gün benzerlerini daha önce hiç görmediğimiz bir patlama olabilir. Büyük teknoloji patlamasını bebek maması gibi gösterecek. Bence bu çok tehlikeli bir şey.”

Cumhuriyetçilerin geçen yıl Meclis ve Senato’daki eylemlerine dayanarak, iki taraflı bir altyapı tasarısı için verilen mücadele sırasında atılan belirli hamleler de dahil olmak üzere Trump, bu konuda siyasi partisiyle çelişiyor gibi görünüyor.

Bu sonbaharda, HSFC‘nin önde gelen Cumhuriyetçisi Patrick McHenry, kripto için daha açık bir düzenleyici yaklaşımın savunucusu olan SEC komisyon üyesi Hester Peirce‘in önerisine dayanarak, token odaklı girişimler için güvenli bir liman hükmünü kanunda düzenlemeye çalıştı.