Dogecoin Zayıf Piyasa Performansından Kurtulamıyor

Dogecoin Zayıf Piyasa Performansından Kurtulamıyor

Dogecoin, BSC balinalarından biraz ilgi görüyor ancak tarihsel olarak hala zayıf piyasa performansı gösteriyor. WhaleStats’a göre, Shiba Inu’nun ilk rakiplerinden biri olan endüstri klasiği Dogecoin, BNB zincirindeki balinalar arasında en popüler sekiz madeni paraya baskı kuruyor.

Hizmet, büyük BNB adreslerinin cüzdanlarını ve varlıklarını takip ediyor. En son verilere göre, Dogecoin artık balina düzeyindeki adreslerdeki tüm varlıkların %2’sinden fazlasını oluşturuyor.

DOGE varlıklarının değeri yaklaşık 200 milyon dolar. Daha önce madeni paralar, aynı cüzdanlar arasında aynı zincir üzerinde en çok işlem gören madeni paralar arasında ilk sıraya girmişti. Ancak tarihsel verilere göre, herhangi bir borsada önemli bir işlem hacmi görülmedi, bu da DOGE’nin diğer pozisyonlarda önemli bir satın alma gücünün olmaması nedeniyle en üstte göründüğünü gösteriyor.

DOGE pazar performansı

TradingView’den alınan verilere göre, Dogecoin’in performansı herhangi bir şahıs veya yatırımcı için karlı olmaktan çok uzakta. Geçen ay, Elon Musk tarafından onaylanan memecoin, değerinin yaklaşık %40’ını kaybetti.

Kaynak: TradingView

Kaynak: TradingView

Küresel olarak, Doge yıl boyunca ani pompalarla uzun vadeli aralıkta hareket ediyor. Madeni paranın son “pompalaması”, kripto paranın iki ayın en yüksek seviyesi olan 0.30$’a ulaştığı Ekim ayında gerçekleşti.

Fiyat açısından zayıf bir piyasa performansına ek olarak, varlık aynı zamanda finansal piyasaların genel olarak işlem hacmini kaybettiği yaklaşan Noel tatiline de bağlı olabilecek işlem hacmini sürekli olarak kaybediyor.