Dogecoin Vakfı, Taklitçi Projeden Adını Değiştirmesini Talep Ediyor

Dogecoin Vakfı, Taklitçi Projeden Adını Değiştirmesini Talep Ediyor

Dogecoin Vakfı, kendisini Dogecoin 2.0 (DOGE2) olarak adlandıran yeni bir taklitçi projeden uzaklaştıran bir bildiri yayınladı ve yeni coinin adını değiştirmesini talep etti.

31 Ağustos’ta yayınlanan bir mektupta Dogecoin Vakfı, “Dogecoin topluluğunu yanlış yönlendirilmekten korumak ve Dogecoin adının olası kötüye kullanımını önlemek” amacıyla Dogecoin 2.0 geliştiricileriyle iletişim kurduğunu ve marka koruma avukatlarını görevlendirdiğini iddia ediyor.

Dogecoin 2.0‘ın resmi web sitesi, orijinal köpek temalı kripto paraya dolaylı olarak gölge düşürerek şunları belirtiyor:

“Dogecoin 2.0, yatırımcılara, biraz şişirilmiş selefinden çok daha sürdürülebilir bir tokenomik yapı kullanarak uzun süreli büyüme sunmayı amaçlıyor.”

Vakfın mektubu, Dogecoin meraklılarının yeni proje hakkında endişelerini dile getirdiğini belirtiyor. Topluluk tarihsel olarak yeni kripto projelerini memnuniyetle karşılamış olsa da Vakıf, Dogecoin 2.0’ı Dogecoin markasını ve itibarını avantaj için kullanmakla suçluyor.

Dogecoin 2.0, Binance Akıllı Zincir Ağında Mayıs ayının başında piyasaya sürüldü. DOGE2, günlük 100.000 Dolar’ın altında bir hacimle 24 saat içinde %100‘den fazla kazanç sağladıktan sonra şu anda 0.04 Dolar’dan işlem görüyor.

Kamuoyu açıklaması, altı yıllık bir aradan sonra Dogecoin Vakfı’nın resmi restorasyonundan sadece haftalar sonra geldi.

Vakıf, Dogecoin üzerinde çalışan çekirdek geliştiricileri ve projeleri destekleyecek. Bunun yanında vakıf, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Tesla CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere önde gelen kripto öncülerinden destek alıyor.