Dogecoin Topluluğu Büyük Dönüm Noktasına Ulaştı

Dogecoin Topluluğu Büyük Dönüm Noktasına Ulaştı

Meme kripto para birimi Dogecoin‘in resmi Twitter hesabı üç milyon takipçiyi aştı.

Dogecoin, popüler sosyal medya platformunda (Bitcoin’in arkasında) ikinci en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Rakip kripto para birimi Shiba Inu‘nun  ise 2,7 milyon Twitter takipçisi var.

Dogecoin hesabı geçtiğimiz yıl şaşırtıcı bir büyüme kaydetti ve takipçilerde %681‘lik bir büyüme yaşadı.

Köpek temalı kripto para biriminin Reddit topluluğu da 2,3 milyon aboneye sahip. DOGE, 2021’in kripto para birimiyle ilgili en çok görüntülenen altcoini oldu.  

Dogecoin’in popülaritesi, Elon Musk odaklı fiyat rallisi nedeniyle 2021’in dördüncü çeyreğinde patladı. Twitter hesabı, benzeri görülmemiş bir kripto çılgınlığının ortasında Nisan ayı sonunda bir milyon takipçiyi aştı.  

Bununla birlikte, bu etkileyici büyüme, DOGE kripto para biriminin fiyatının Mayıs ayı başlarında çökmeye başlamasından sonra durdu.

Yine de, Doge’den ilham alan SHIB, 2021’de neredeyse %5.000 arttı ve diğer en iyi kripto para birimlerinin büyük çoğunluğundan daha iyi performans gösterdi.       

Şu anda Dogecoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %79.80 geride bulunuyor. Fiyat düşüşüne rağmen, meme kripto para birimi piyasa değerine göre 11. en büyük kripto para olmaya devam ediyor.