Dogecoin Topluluğu, Arzın %28’ini Elinde Tutan Balina Cüzdanının Robinhood’a Ait Olduğuna İnanıyor

Dogecoin Topluluğu, Arzın %28’ini Elinde Tutan Balina Cüzdanının Robinhood’a Ait Olduğuna İnanıyor

Dogecoin topluluğu, arzın %28‘ini elinde tutan balina cüzdanının, kripto para ticaret platformu Robinhood olduğunu düşünüyor.

Topluluğun cüzdana dair incelemeleri, ilk olarak Benzinga tarafından fark edildi. O sırada Robinhood’un Operasyon Direktörü Christine Brown, Twitter’da firmanın fonları harici cüzdanlara aktarmaya çalıştığını açıkladı.

Ardından 420.71 DOGE işlemi ve 0.02 DOGE ücretini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. DOGE’ye özel Twitter hesabı Mishaboar, daha sonra bu işlemi Robinhood’a ait olan cüzdanı tanımlamak için kullandı.

Gönderenin adresinin geçmişine bakan Mishaboar, gizemli balina hesabından büyük miktarda para alan Rohinhood’a ait bir cüzdan adresi buldu.

DOGE balinası, kripto para biriminin dolaşımdaki arzının yaklaşık %28‘ini elinde tutuyordu. DOGE’nin fiyatı düşmeye başladığında, balina cüzdanlarındaki fonların değeri 8 milyar doların üzerinde geriledi.

BitInfoCharts’a göre, balina şu anda 840 milyon doların üzerinde 4,1 milyar DOGE’ye sahip. Balinanın DOGE varlıkları, son birkaç hafta içinde önemli ölçüde düştü.

Balina gerçekten Robinhood ise, adres basitçe kullanıcı fonlarının tutulduğu soğuk cüzdandır. Mishaboar’ın belirttiği gibi bu, DOGE’nin arzının %30’unun, piyasayı çökertebilecek bir balina tarafından değil, kripto para birimine yatırım binlerce perakende yatırımcı tarafından tutulduğu anlamına gelir.