Dogecoin, Standart Mikro İşlem Ağı Olarak İnterneti Düzeltecek

Dogecoin, Standart Mikro İşlem Ağı Olarak İnterneti Düzeltecek

Küresel bir ödeme yöntemi olmayı amaçlayan meme kripto para birimi Dogecoin, son yıllarda öncelikle küçük miktarlarda değer için dijital bir bahşiş aracı olarak ortaya çıktı.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, interneti düzeltmeye hazır olduğu için köpek temalı kripto para biriminin geleceğinin parlak olduğuna inanıyor.

Dogecoin “Dünyanın Standart Mikro İşlem Platformu” Oluyor

Nesnelerin İnterneti çekiş kazanmaya devam ederken, düşük işlem ücretleri ile gerçek zamanlı küçük ödemelere yönelik artan bir talep var.

Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında bitcoin’e bir karşılık olarak geliştirilen orijinal meme parası olan Dogecoin, internette sürtünmesiz mikro işlemleri mümkün kılmak için hızla popüler bir yöntem olarak büyüdü.

Twitter’da Shibetoshi Nakamoto‘dan yola çıkan Markus’a göre, dogecoin interneti düzeltecek. 4 Şubat tweetinde, kripto para biriminin “dünyanın standart mikro işlem platformu” olacağını söyledi.

Daha büyük Dogecoin başarısı için çabalayan tek kişi Markus değil.

Mayıs ayında Tesla/SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in blok süresini ve blok boyutunu 10 kat hızlandırması ve ücretleri 100 kat düşürmesi durumunda Bitcoin’i “ellerinden geldiği kadar” yeneceklerini doğruladı. 2021 boyunca Musk, Dogecoin’in sadık destekçilerinden biriydi ve sık sık attığı tweetler genellikle DOGE’nin fiyatını yükseltti.

Musk ayrıca, şaka kripto para birimini sinema biletleri ve bir fincan kahve gibi günlük satın alımlarda kullanmak için uygun ve ucuz hale getirme planları ile Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.

Dogecoin ayrıca Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ve AMC Tiyatrolarında da önde gelen hayranlar buldu.