Dogecoin madencilik geliri 1 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Dogecoin madencilik geliri 1 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Dogecoin (DOGE) bu yıl ağına rekor sayıda madenci getirerek inanılmaz bir başlangıç ​​yaptı. Veri analitiği platformu Coin Metrics tarafından sağlanan en son istatistiklere göre, DOGE’nin madencilik geliri Kasım ayında 1 milyar dolar ile yeni bir zirveye ulaştı.

Dogecoin madencilerinin karı ilk kez 1 milyar doları aştı. 9 Aralık itibariyle, madencilerin genel geliri şu anda 1,08 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

fotoğraf 2021 12 11 11.06.51 1024x606 1

1 Ocak 2021’de çıkarılan DOGE’nin toplam gelirinin 108 milyon dolara ulaştığını belirtmekte de fayda var. O zamandan beri, Dogecoin popülerlik kazandıkça ve halkın dikkatini çektikçe bu oran on kat arttı.

Özellikle, madencilerin gelirlerindeki büyüme ivme kazanmaya başladı ve Mayıs aylarında hızlandı. Sonuç olarak bu, madencilere DOGE’nin artan popülaritesinden faydalanma fırsatı sağladı.

Dogecoin’in ağı, yeni bloklar ekleyerek ve ağ operatörleri arasında anlaşmaya vararak Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve diğer birçok varlıkla aynı prensibi kullanıyor.

Nitekim, Dogecoin’in protokolü, Litecoin’den tasarlanan Luckycoin’e (LKY) dayandığından, iki varlık ortak bir algoritmayı paylaşıyor.

Önde gelen kripto blog yazarı Colin Wu konu hakkında şunları söyledi:

“Dogecoin madencilerinin geliri bu yıl önemli ölçüde arttı. 9 Aralık itibariyle toplam gelir 1,08 milyar dolar. Dogecoin’in madencilik mekanizması, Litecoin madenciliği için bir bonus niteliğindedir, ancak bu yılki gelir Litecoin’inkini aştı.”

Dogecoin haftalık endekste varlık %3,87 değer kaybetti. Popüler kripto para birimi, bu yılki 0.7004 Dolar’lık zirvesinden bu yana düşüş eğiliminde denilebilir.