Dogecoin kurucusu ve Tesla CEO’su yine iş başında

Dogecoin kurucusu ve Tesla CEO’su yine iş başında

TIME dergisine göre ”yılın kişisi” seçilen Elon Musk, piyasadaki ilk memecoin olan DOEG’nin yaratıcısı Billy Markus’a ait tweete tepki verdi.

Billy Marcus’un Tweet’i

Dogecoin yaratıcısı, popüler kripto para listeleme platformu CoinMarketCap’in benzeri görülmemiş fiyat rakamlarını gösterdiği bir ekran görüntüsü yayınladı.

CoinMarketCap’deki hata hemen fark edildi ve kısa bir süre sonra düzeltildi. Web sitesi şu anda normal şekilde çalışıyor.

Doge geliştiricisi tweetinde, hane halklarının vergi dilimlerini artırmasını ve gelirlerine göre vergi ödemesini gerektiren kademeli bir vergilendirme sistemine atıfta bulunarak vergi dilimini “biraz” yükseltmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Daha yüksek gelire sahip haneler %37‘ye kadar vergi öderken, en düşük gelire sahip kişiler %10 vergi ödüyor.

Milyarder, düzenleyicilerin Musk’a daha fazla vergi ödemesi için hileli vergi kodunu değiştirmesi gerektiğini belirten Elizabeth Warren ile hararetli bir etkileşimin hemen öncesinde gülerek bir emojiyle tepki gösterdi.

Tesla CEO’su daha önce, şirketin gelecekte mallar için DOGE’yi kabul edeceğini ve bunun pazarda %30’dan fazla bir artışa neden olacağını belirtmişti.