Dogecoin Kurucusu, DOGE’den Neredeyse Hiç Kar Elde Etmediğini Söyledi

Dogecoin Kurucusu, DOGE’den Neredeyse Hiç Kar Elde Etmediğini Söyledi

Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Markus, DOGE’yi 2013’te hayata geçirmesinin asıl amacının ne olduğunu tweetledi ve ona göre DOGE’nin amacı finansal kazanç değildi.

“Dogecoin’in yaratıcıları bundan neredeyse hiçbir kar elde etmedi”

Markus, kendisi ve başka bir BT mühendisi olan Jackson Palmer’in Dogecoin’i yarattığında, “şaka amaçlı” olmaktan başka bir amaç olmadığını itiraf etti. Ancak, projenin ironik bir şekilde popüler hale geldiğini tweetledi ve bunu eğlenceli buldu.

Billy ayrıca takipçilerine, kendisinin ve Jackson’ın bu kripto paradan neredeyse hiç kar elde etmediğini hatırlattı:

”Dogecoin’in yaratıcıları (ben ve jackson) bundan neredeyse hiçbir kar elde etmedik.”

Orijinal meme kripto para biriminin kurucu ortağı, DOGE’yi takip eden diğer meme tokenlerinin geliştiricilere kripto pazarında para kazanmalarını sağlamaktan başka bir amacı olmadığını iddia ediyor. Binance Akıllı Zincirinde yapılan çoğu tokenin aksine, Dogecoin’in pazarlama için merkezi bir vergisi veya bütçesi bulunmuyor.

Geliştiriciler her zaman hayata geçirdikleri kripto paraların en az %50’sine sahiptir ve doğru an geldiğinde onları satabilirler. Markus bunu “Aptalca ama dürüstçe,” diye açıkladı.

Dogecoin’i takip eden çok sayıda meme kripto para birimine yapılan eleştirilere rağmen, Billy Markus, bu paraların bazılarının geliştirici ekiplerinin paralarına biraz katkı sağlamaya çalıştığını itiraf etti.

Markus, son zamanlarda elindeki tüm DOGE’nin 220.000 civarında olduğunu ve mevcut döviz kurunda 31.972 dolar eşdeğeri olduğunu açıkladı.