Dogecoin Kullanıcıları Artık THORSwap Kullanarak Memcoinlerini Yerel BTC, ETH, BNB ve Stabilecoin’lerle Takas Edebilecek

Dogecoin Kullanıcıları Artık THORSwap Kullanarak Memcoinlerini Yerel BTC, ETH, BNB ve Stabilecoin’lerle Takas Edebilecek

Zincirler arası likidite ağı THORChain, Dogecoin’e (DOGE) destek sağladı ve popüler memecoin’e yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) yetenekleri paketi getirdi.

Bu haftadan itibaren kullanıcılar, gözetimsiz merkezi olmayan bir borsa olan THORSwap‘ı kullanarak DOGE takas etme veya DOGE varlıklarından getiri elde etme olanağına sahip olacaklar. Pratikte bu, kullanıcıların DOGE’yi Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Binance Coin (BNB), Litecoin (LTC) gibi yerel varlıklar ve Tether (USDT), USD Coin (USDC) gibi sabit paralar için takas edebilecekleri anlamına gelir. DOGE dahil olmak üzere THORChain varlıkları arasındaki tüm takaslar, varlıkları köprülemeye, sarmaya veya sabitlemeye gerek kalmadan tek adımda tamamlanabilir.

Bir THORChain geliştiricisi, Cointelegraph’a Dogecoin için bir likidite havuzu kurulduğunu bildirdi. Havuz, DOGE likidite sağlayıcılarına, yatırım ücretlerinden mevduatlarından getiri elde etme yeteneği veriyor. THORChain’deki diğer likidite sağlayıcıları gibi, mevduat sahipleri de her mevduatın süresinin uzunluğuna bağlı olarak kalıcı kayıp korumasına sahiptir.

THORChain’in teknik lideri Chad Barraford, entegrasyonun, kullanıcıların Müşterinizi Tanıyın (KYC) düzenlemeleri olmaksızın piyasaya girip çıkmalarına izin vererek DOGE’ye “yeni bir özerklik düzeyi” verdiğini söyledi. Barraford, Dogecoin’in yeni DeFi kapasitesinin “hem bir değer deposu hem de bir değişim aracı olarak varlığın temellerini değiştirdiğini” söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Brezilya merkezli Hashdex, Gelecek Ay Dünya’nın İlk DeFi ETF’sini Başlatacak

Kasım 2021’deki zirvesinde, THORChain, zincirler arası takas çözümlerine büyük bir erken ilgiyi yansıtan kilitli toplam değerde veya TVL’de 400 milyon doların üzerinde bir birikim yaptı. Sadece bir ay önce, THORSwap, IDEO CoLab Ventures, Sanctor Capital, Nine Realms, 0xVentures ve diğerleri tarafından desteklenen 3.75 milyon dolarlık özel token satışı gerçekleştirdi.


DOGE, 2021’in başlarında, özellikle Elon Musk gibi büyük etkileyicilerin sosyal medyada memecoin’in yararlarını konuşmasından sonra öne çıktı. Bu süreçte DOGE, Dallas Mavericks biletleri ve daha yakın zamanda Tesla ürünleri için kabul edilen bir ödeme şekli haline geldi. CoinMarketCap’e göre şu anda 21.8 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile 11. sırada yer alıyor.