Altcoin HaberleriHaberler

Elon Musk: “Tesla’nın Dogecoin kripto para birimini kabul etmesini istiyor musunuz?”

Ünlü milyarder Elon Musk bir Tweet gönderisinde takipçilerine Teslan'nın Dogecoin kripto para birimini kabul etmesini isteyip istemediklerini sordu.

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk Dogecoin kripto para birimi hakkında yeni bir Tweet paylaştı. Bu paylaşımda müşterilerin DOGE ile Tesla arabaları için ödeme yapmak isteyip istemediğini sordu.

30 dakika içinde yaklaşık 815.555 oy toplayan Tweet’te “Tesla’nın Doge’yi kabul etmesini istiyor musunuz?” Diye sordu. Ankete katılanların % 77’si “evet” oyu verdi.

 

Dogecoin kripto para birimi, Musk’ın tweet’inden sonra % 10 artış gösterdi. Alıcılar ve yatırımcılar muhtemelen Tesla’nın arabaları için DOGE’u gerçekten kabul etme olasılığına olumlu tepkide bulundular.

Uzay Görevinde Dogecoin Kripto Para Birimi Kullanılacak

Tweet, Musk’a ait uzay keşif şirketi SpaceX’in hemen sonrasında geldi ve bu haftanın başlarında uzaya bağlı bir görev için Dogecoin ödemelerinin alınacağı söylendi.

Görev, Geometric Energy Corporation tarafından ihale edildi ve DOGE’nin “SpaceX ve Geometric Energy Corporation arasındaki tüm ay işleri için hesap birimi olacağı bildirildi. Bu durumun ay ve Mars’taki gelecekteki görevler için emsal teşkil edeceği düşünülüyor.

 

Tesla, bu yılın başlarında elektrikli arabaları için Bitcoin’i kabul eden dünyadaki ilk otomobil şirketi oldu . Şirket yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve kendi Bitcoin düğümlerini doğrudan çalıştıracağını söylüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu