Altcoin HaberleriHaberler

Dogecoin Taklitlerinden Biri Olan Shiba Inu’nun Piyasada Şansı Var mı?

Santiment analiz firması Shiba Inu'nun geleceğini tartışıyor.

Kripto para analiz firması Santiment, Dogecoin (DOGE) taklitlerinden biri olan Shiba Inu‘nun (SHIB) geleceğine dair açıklamalar yaptı.

Santiment, kripto para yatırımcılarının Mayıs ayında bir sonraki Dogecoin olarak gördüğü SHIB’e dair görüşlerini aktardı. Firma, SHIB’i çevreleyen Hype’ın geçen ayki zirvesinden bu yana kesinlikle azaldığını bildirdi ve şunları söyledi:

“İlk ani artış muhtemelen Elon’un bir Shiba yavrusu aradığını söylemesiyle gerçekleşti. Shiba Inu  için bir zirve görmemizin nedeni budur. Çünkü Elon, Twitter’da ‘Shiba’ kelimesinden bahsetti.”

Kaynak: Santiment

Santiment analiz firması, SHIB’nin Mayıs ayı ortasında da trend olan ilk üç dijital para arasında yer aldığını ve bu durumun yerel bir zirveye ulaştığını gösterme eğiliminde olduğunu ekliyor. Firma açıklamasında şunları söyledi:

“Gelişmekte olan trendler listesinde, özellikle ilk 3’te bir dijital para göründüğünde, bu genellikle en yüksek fiyatın bir işaretidir. Fiyat, sosyal hacmi artırmadan yükselişini sürdüremez.”

Kaynak: Santiment

Ek olarak, SHIB’nin karşı karşıya olduğu sosyal duygu türü, süper yükselişten süper düşüşe geçti.

Kaynak: Santiment

Meme token için pek çok gösterge düşüş eğiliminde olsa da, Santiment, SHIB için aktif adreslerin sayısının oldukça önemli ölçüde azalmasına rağmen hala yüksek olduğuna dikkat çekiyor. 

Kaynak: Santiment

CoinGecko’ya verilerine göre, Shiba Inu hala piyasa değeri açısından ilk 100 dijital para içinde yer alıyor ve 3 milyar doların üzerinde bir değere sahip.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu