Dogecoin Geliştiricileri, Proje Tarihinde İlk Kez DOGE Yol Haritasını Yayınladı

Dogecoin Geliştiricileri, Proje Tarihinde İlk Kez DOGE Yol Haritasını Yayınladı

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, sosyal medya platformu Twitter üzerinden proje tarihinde ilk kez Dogecoin Vakfı tarafından yayınlanan bir yol haritasını açıkladı.

Popüler kripto para birimi, 2013 yılında Bitcoin üzerine bir şaka amacıyla piyasaya sürüldü ve yakın zamana kadar DOGE’yi ciddiye alan kimse olmadığı için hiçbir zaman bir yol haritası olmadı.

Dogecoin geliştiricileri, kripto para birimini merkezi olmayan bir para birimine dönüştürmeyi ve gelecekte dünyanın herhangi bir yerinde kahve gibi temel şeylerin satın alınması için kullanılabilecek bir para birimi haline getirmeyi planlıyor.

Aktarılan bilgilere göre Dogecoin.com web sitesi tamamen yeniden tasarlanacak. Ayrıca, yol haritası, Dogecoin ile ilgili benimsenmesini ilerletmesine yardımcı olacak sekiz yeni proje içeriyor. Dogecoin Vakfı için benimsenmek, her şeyden önce geliyor.

Belgeye göre, Dogecoin.com sitesinin yenilenmesinin yanı sıra, sekiz projenin kademeli olarak gerçekleştirileceği ve Doge’nin başarısına katkıda bulunacağı iddia ediliyor. Bunların arasında Libdogecoin ve GigaWallet olacak.

Libdogecoin, herkesin Doge ile uyumlu kendi ürününü oluşturmak için kullanabileceği Dogecoin Protokollerinin tam bir uygulaması olacak. GigaWallet ise geliştiricilerin bir API çözümü aracılığıyla uygulamalarına DOGE ödemeleri eklemesini sağlayacak.