Altcoin HaberleriHaberler

Dogecoin Fiyatı 0.66 Dolar Seviyesini Aştı

Ünli iş adamlarının ve sanatçıların desteklediği Dogecoin hızla büyümeye devam ediyor.

”Dogeday” etkinliğinde beklenen sıçrama yaşanmadı ancak kısa bir süre sonra Dogecoin fiyatı belirlenen hedef olan 0,66 doları geçti.

Coinmarketcap verilerine göre , Shiba Inu temalı kripto para birimi, Çarşamba günü saat 05:00’da yaklaşık 0,67 Dolar’lık rekor seviyeye tırmandı. Ardından yaklaşık 0,66 Dolar’a doğru el değiştirdi. Veriler coinin son 24 saatte %38’in üzerinde artış gösterdiğini kaydetti.

Ünlü altcoin 30 günlük süreçte %1.017 arttı. Galaxy Digital şirketi kriptonun ne kadar popüler hale geldiğini belirlemek için çeşitli zincir içi ölçümleri analiz ederek, artan kullanıcı taleplerine işaret ediyor.

Şirkette araştırmaya başkanlık eden Galaxy Digital’den Alex Thorn, yayınladığı raporda bir miktar DOGE tutan 3,6 milyondan fazla adres olduğunu ve toplam arzın yaklaşık %60’ının 2021’senesinde taşınmış olduğunu söyledi Bu analize göre, Dogecoin artık ABD çokuluslu teslimat hizmetleri şirketi FedEx’ten daha değerli.

Piyasa Değerine Göre En İyi 10 Kripto
Kaynak: Messari

Elon Musk Gibi Milyarderler Dogecoin Fiyatı Konusunda Oldukça Etkili

Projedeki büyüme ve kullanıcı talepleri bu yıl daha fazla oldu Çok  varlıklı aracılık platformu eToro , müşterilerinden gelen büyük talebin ardından Pazartesi günü kripto para birimi için destek ekledi.

Bu arada, Tesla şirketinin sahibi Elon Musk ve milyarder yatırımcı Mark Cuban gibi isimler, Dogecoin fiyatı için büyük önem taşıyor. Ünlü isimler coinin fiyatını artırmaya ve Galaxy Digital’in deyimiyle ”takdire şayan bir proje” olarak adlandırdığı şeye ışık tutmaya devam ediyorlar.

Şaka olarak başlayan bu serüven şu an bambaşka bir boyuta geldi. Coinin fiyatı, Elon Musk etkisiyle daha da artabilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu