Dogecoin Fiyatı İçin 3 Büyük Tahmin: Bunlara Hazır Olun!

Dogecoin Fiyatı İçin 3 Büyük Tahmin: Bunlara Hazır Olun!

Dogecoin fiyatı, devam eden bir düşüş trendinin baskısına dayanıyor. Kripto analisti Tony M’ye nazaran, piyasa şartları devam ederse, DOGE’nin yaz aylarında oluşan yıllık taban seviyeyi ortadan kaldırması mümkün. Bu ortada farklı panellerden analistler, DOGE için 2025 ve 2030 fiyat varsayımlarını paylaşıyor. Kripto analisti Narmin ise altcoin için ayı eğilimi öngörüyor.

“Dogecoin dirençle karşı karşıya”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin fiyatı, ATH düzeyi olan 0,74 doların %85 altına düştü. Analist Tony M, DOGE’nin teknik fotoğrafında gördüklerini şu halde açıklıyor. 24 Aralık’ta, DOGE, birkaç haftadır olduğu üzere alçalan bir paralel kanalda eğilimini sürdürüyor. Dogecoin fiyatı şu anda 0,072 dolardan müzayedelerde. Paralel kanalın üst hudutları, bugüne kadarki en güçlü hareket olan %21’lik düşüşle Aralık ayında birkaç sefer direnç vazifesi gördü. 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük kolay hareketli ortalamaların her biri DOGE’nin mevcut süreç aralığının üzerinde geziniyor. Ayrıyeten, DOGE için genel bir düşüş eğilimi veriyor.

Alçalan paralel kanalla bir sonraki çarpışma muhtemelen 24 saat içinde gerçekleşecek. Ayılar tekrar başarılı olursa, DOGE’nin evvelki düşüşün gücünü taklit etmesi mümkün. Bu durumda, %20’lik bir düşüş kaydetmesi mümkün. Böylelikle, Dogecoin fiyatı 0,061 dolar bölgesine düşecek. Ayrıyeten, potansiyel olarak 2021’in en düşük düzeyini 0,057 doları etiketlemek için bir senaryo yaratacak.

DOGE 1 günlük grafik

Pazar gününün en düşük düzeyi olan 0,069 doları delmek için ikinci bir teşebbüsün, bir sonraki düşüş trendi rallisini hızlandırması mümkün. Düşüş tezi geçersiz olabilir. Lakin boğaların bunu yapmak için 50 günlük kolay hareketli ortalamayı 0,08 dolardan tekrar ele geçirmesi gerekecek. Boğalar başarılı olursa, DOGE’nin Aralık ayının düşüş trendinin orta noktasına, yani 0,095 dolara hakikat yükselmesi mümkün. Bu da mevcut Dogecoin fiyatından %25’lik bir artışla sonuçlanabilir.

Dogecoin fiyatı 2025 tahminleri

Yatırımcılar, farklı analistlerin piyasa ölçümlerini kestirim etmek için farklı parametre kümelerine baktığını anlamalıdır. Bu nedenle, farklı tahliller büyük ölçüde değişebilir. Hükümet düzenlemeleri ve savaşlar üzere beklenmedik makroekonomik güçlerin öngörülemeyeceğini de unutmamalıyız. Bu tıp değişimler sırasında piyasa çılgınca rotasını değiştirir. Bu nedenle hiçbir varsayım kesin değildir. Artık, farklı analistlerin 2025’te Dogecoin’in geleceğini nasıl iddia ettiğini görelim.

Coin Journal, Dogecoin’in geleceği hakkında hayli optimist. Bilhassa, DOGE’nin bir ödeme formu olarak kabul edilmeye başlanması ve daha geniş yararını öngörüyor. Bu yüzden de DOGE fiyatının 2,59 dolara ulaşmasını bekliyor.

Aksine, bir Changelly blog gönderisi, DOGE’nin 2025’teki azamî ve asgarî fiyatlarının 0,28 dolar ve 0,23 dolar olacağından bahsetmişti. Kelam konusu yılda DOGE için %452’lik potansiyel bir yatırım getirisi öngörüyor. Ayrıyeten, bir Analytics Insight raporu, benimseme ve kripto para düzenlemelerinin daha güzel hale gelmesiyle DOGE’nin 2025 yılına kadar 0,77 dolara kadar çıkacağını tez ediyor. Finder analistleri ise, DOGE’nin 2025’in sonuna kadar 0,19 dolara ulaşacağını iddia ediyor. Temmuz 2022 tarihli bu varsayımlar, kendi Ocak iddialarından farklı bir halde daha düşüktü.

Dogecoin fiyatı 2030 tahminleri

8 yıl sonraki piyasa ölçümlerini kestirim etmek çok spekülatiftir. Bununla birlikte, emniyetli kripto analistlerinin 2030’da Dogecoin ile ilgili varsayımlarını incelemek tekrar de faydalıdır.

Capex, geleceğe ne kadar çok bakarsak, bir kriptonun fiyatını kestirim etmenin o kadar zorlaştığını yazıyor. Rastgele bir kripto para kadar değişken olan bir piyasada bilhassa zorlayıcı hale geliyor. Buna nazaran uzmanlar, DOGE’nin fiyatının 2030’da muhtemelen 0,80 doları geçeceğini kestirim ediyor. Yükselen bir piyasada en az fiyatı 0,30 doların altına düşmeyecek. Finder’ın paneli de 2030 yılı için birtakım DOGE fiyat varsayımlarını paylaştı. Buna nazaran, DOGE 2030 yılına kadar listelerde 0,64 dolar fiyat düzeyine ulaşacak.

Kaynak: Finder

Dogecoin fiyat tahlili: Ayı eğilimi gösteriyor

Kripto analisti Narmin, Dogecoin fiyatının teknik görünümünde şu düzeylere dikkat çekiyor. Dogecoin fiyatı, piyasanın oynaklığının kapanış hareketine girmesi ve sonuç olarak piyasayı sıkılaştırmasıyla, piyasanın olumlu bir hareketin akabinde olduğunu gösteriyor. Bu, DOGE’yi her iki uçta da volatil yaşamaya daha az eğilimli hale getiriyor. Sonuç olarak, DOGE yüksek fiyatı 0,0777 dolarda dururken, düşük fiyatı 0,0773 dolar. Aksine, DOGE’nin düşük fiyatı %0,48’lik bir değişim ve 0,0776 dolarlık kapanış fiyatıyla 0,0772 dolarda bulunuyor.

DOGE, Hareketli Ortalamanın eğrisini aşıyor üzere. Bu da bir boğa hareketine işaret ediyor. Fiyat, mevcut eğilimi bilakis çevirmeye çalışarak direnç bandına yanlışsız üst hakikat hareket ediyor. Oynaklık kapandıkça, bu durumun boğaların lehine olması mümkün. Zira bir kopuş oynaklığı patlatarak, boğalara daha fazla aktivite için daha fazla alan sağlar.

DOGE 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinCodex

Dogecoin fiyat tahlili, İzafi Güç Endeksinin (RSI) 41 olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıyeten, bu, DOGE için istikrarlı bir sayıya işaret ediyor ve durağan bölgede düşüyor. Buna ek olarak, RSI skoru üst hakikat hareket ediyor. Bu da artan bir piyasaya, baskın satın alma faaliyetlerine ve piyasada bir artışa işaret ediyor.

Dogecoin fiyat tahlili, azalan bir hareketin akabinde negatif uç noktalara hakikat potansiyel gösteriyor. Bununla birlikte, fiyatın dayanağa yanlışsız hareket etmesi nedeniyle piyasanın, önümüzdeki günlerde bilakis dönmek için muazzam bir potansiyeli var. Boğalar bunu kendi lehlerine kullanmayı başarırlarsa, piyasayı içine çekebilirler. Böylelikle, Dogecoin fiyatını beklentilerin ötesine yükseltmeye yardımcı olmaları mümkün.

Kaynak: Kripto Koin